17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyaset insana hizmet için var eleştirmek için değil

Hayrullah Demiray

23 Nisan 2013 tarihli yazısı

Bu günlerde her tarafta hummalı bir çalışma göze çarpıyor. Ak Parti iktidarı sürekli olarak çalışıyor neden derseniz her taraf şantiye durumunda. Bunu kimse inkâr edemez son günlerde çalışmalar biraz daha hızlanmış durumda.

 

Elbette yapılan işlerin doğrularını ve yanlışlarını eleştirebilirsiniz. Bunun yanında hummalı bir çalışma olduğunu ve Türkiye’nin hemen her alanda son on yılda yapılan çalışmalarla kalkındığını ve güzelleştiğini de inkar etmemek gerekir.

 

Başbakanımız bu çalışmaların yanında ülkenin son 30 yılını karmaşaya çeviren bir konuda risk almış ve belki de sırf bu işi çözmek uğruna siyasi hayatına bile mal olabilecek bir adım atarak büyük bir cesaret örneği göstermiştir.

 

Ülke ekonomisi Dünya ekonomilerine göre gerçek anlamda çok iyi bir eğilim gösteriyor ve aynı zamanda da her alanda ciddi çalışmalar yapılıyor.

 

Bizler de zaman zaman belediyelerin veya hükümetin yapmış olduğu bazı çalışmaların yanlışlarını gördüğümüzde eleştirilerde bulunuyoruz. Bunlardan bir tanesi de Sapanca yolunun bitirilememiş olmasıdır. Ak Parti hükümetinin yaptığı işlere hız katmasının yan etkisidir. Eskiden yıllarca bitirilemeyen yollar, okullar, devlet binaları olurdu ama kimse bu kadar konunun üzerinde durmazdı ama şimdi yapılan işler belirli bir sürenin üstünde zaman geçince herkesin dikkatini çekiyor. Muhalefet bile bu konuda konuşurken hükümetin yapmış olduğu çalışmaları anlamadan kabullenmiş oluyor ama farkında olmuyorlar.

 

Kocaeli'de elbette yapılması gereken birçok iş var ama Kocaeli'den Sapanca'ya doğru gidenler bilirler eski yola bakıldığında birde yeni yolun tam bitmiş halini düşündüğünüzde çokta iyi bir hizmet olduğunun farkına varacağız.

 

Merak ediyorum, o yol bittiğinde, muhalefetten bir yetkili çıkıp "Burası çok güzel olmuş, halk için çok iyi olmuş" diyerek teşekkür edecek mi?

 

Birileri sakın yanlış anlamasın. Muhalefetten kimseyi övmesini beklemiyorum sadece doğruya doğru diye bilecek mi acaba her şeye yanlış demeyi kendine alışkanlık etmiş siyasiler?

Belki de bu işin kuralı budur yarın Ak Parti de iktidar da olmasa belki yapılan her şeye onlarda eleştiri getirecekler.

 

Sadece ilimizde değil geçen günlerde Haliç'ten geçerken bundan aylar önce çalışması bile olmayan bir köprünün neredeyse bitirildiğini görünce Ak Parti iktidarını bu yönüyle bile olsa takdir etmek gerekir diye düşündüm.

 

Siyaset insanlara hizmet etme sanatıdır unutmamak gerekir yapılan kötüyü yermek ne kadar doğru ise, yapılan doğruyu da takdir etmek insanlık erdemidir.

 

Siyaseti sadece eleştiri sanatına dönüştürenler yarın bir gün bunun ne kadar yanlış olduğunu anlayacaklardır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem