21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Derince’de yeniden Haydar Bulut olur mu?

Hayrullah Demiray

16 Nisan 2013 tarihli yazısı

Kocaeli’de seçim süreci yaklaştıkça heyecan artıyor. Ülke genelinde yaşanan siyasi gelişmeler bizim ilimizde de hakkını vererek gerçekleşiyor.

 

Elbette hareketliliğin en fazlası İktidar partisinde yaşanacak, geçtiğimiz dönemlerde yaşananlar göz önünde tutularak, Ak Parti’nin aday gösterirken biraz daha ince eleyip sık dokuyacak.

 

Nitekim bu seçim aslında Ak Parti içinde her zamankinden daha önemli. Ak Parti iktidar da gücünü biraz daha perçinlemek için bu seçimde oyunu mutlaka korumalı hatta oy oranını korumakla kalmayıp artırmalı. Muhalefetin iddiası Ak Parti’nin oy kaybettiği yönünde. Ak Parti ve başbakanın hayali olan 2023 vizyonunu yakalaması ve iktidar da kalası oyunu korumak yada artırmaya bağlı.

 

İşte onun içinde Kocaeli, Ak Parti için önemli bir kent. Kocaeli de Büyükşehir dahil 13 belediye başkanının hepsi Ak Partili, bunların birini bile kaptırması demek Ak Parti için başarısızlık sayılacak. Onun içinde Ak Parti’nin bu seçimde atacağı her adım çok önemli. Nitekim geçtiğimiz dönemlerde kendi iç çekişmelerinden dolayı bazı yerlerde farklı adayların gösterilmesi bir anlamda Ak Parti’nin zararına oldu. İşte bu dönemde böyle şeylerin yaşanmaması için Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve ekibi, Ak Partinin ilimizdeki önde gelen isimleri oldukça sıkı çalışmalar yaptığını gözlemliyoruz.

 

Geçtiğimiz dönem Derince eski ilçe Başkanı Mehmet Eryürek ile Belediye Başkanı A.Haydar Bulut arasında yaşananlar herkesin biliyor. Aziz Alemdar Derince’ye aday gösterildi ve Başkan seçildi lakin Derince’de yaşanan bazı gelişmeler den sonra herkes eski başkan A.Haydar Bulut’un tekrar bu göreve talip olması gerektiğini konuşmaya başladı. Dolayısıyla birkaç gün önce A.Haydar Bulut'un da GOSB Müdürlüğü’nden de istifası bu olayı doğrular nitelikteydi.

 

Şimdi herkes merak ediyor acaba Derince’de ne olur benim şahsi görüşüm A.Haydar Bulut’un aday olması durumunda hem Ak Parti için hem de Derince açısında iyi olur çünkü şuanda mevcut başkan öncelikle herkesle adeta kavga eder. Lakin il başkanının bundan birkaç ay önce söylediği “son güne kadar bütün başkanlarımızdan memnunuz” açıklamasına herkes uyuyor. Bunun içinde kimse alenen eleştiride bulunmamaya özen gösteriyor. Bir ara oluşan puslu havada bu vesileyle dağılmış oldu. Seçin süreci yaklaştı mı aday adayları ortaya çıktığında her şeyi daha net anlamış olacağız.

 

Elbette şu an A.Haydar Bulut olacağı konusunda net bir açıklama yapmamakla birlikte her Ak Partili gibi partim görev verirse neden olmasın demekle yetiniyor. Onun için de bizlerin bu durumdan anladığı ve yaptığımız yorum Derince Belediye başkanlık koltuğuna bir kez daha A.Haydar Bulut oturup oturmamasından ziyade burada halkın karlı çıkıp çıkmayacağı ve Derince’nin bundan nasıl bir kazanç elde edeceğidir.

Gerisi siyasilerin işi.

Kalın sağlıcakla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem