20 Ağustos 2019 Salı
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bugün 10 Nisan Polis Günü

Hayrullah Demiray

11 Nisan 2013 tarihli yazısı

Türk polis teşkilatının kuruluşunun 168. yılı ülkemizde olduğu gibi Kocaeli de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor dolayısıyla bu anlamlı günde Polis teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

 

Kocaeli Türkiye’de önemli bir yere sahip dolayısıyla her konuda özenle üzerinde durulması gerekiyor işte bu önem arz eden bir durum daha var ki oda Güvenlik bu konuda da polisin son yıllarda özellikle önemli olaylara imza attığını ve Kocaeli ‘nin daha yaşana bilir bir il olma yönünde polisinde gayretlerini görmekteyiz.

 

Toplumun aslında aynasıdır polis neden diyecek olursanız toplumun gelişme göstermesiyle poliste kendisini yeniliyor ve geliştiriyor.

 

Elbette diğer kurumlarda olduğu gibi bu kurum içerisinde de zaman zaman kendisini bilmeyen insanlar çıkmıyor mu elbette bu tarz insanlar her toplulukta olduğu gibi polis teşkilatının içerisin de de var diye bunu da tüm teşkilata mal etmek elbette doğru değil.

 

Polis huzur ve güvenin teminidir her noktada polisi görürüz onun için zaman zaman belki öfkelendiğimiz zamanlar olur ama kimi zaman da teselli bulduğumuz bir limandır aslında unutmamak gerekir ki insanın olduğu her yerde sorun var sorunun olduğu her yerde de mutlaka polis vardır.

Kimi zaman aslında garipseriz neden her yerde polis var diye ama her durum da polisi yine yanı başımızda olmasını isteriz.

 

Polisimizin kentimizin huzuru için sarf ettiği gayreti görmemek mümkün değil. İyi niyetle ve sağduyu ile yaklaştığımızda Türk Polis Teşkilatı’nın önemini anlamamak mümkün değil.

 

Trafik kuralını ihlal ettiğimizde bize ceza kesen polise öfkelenirken, başımız sıkıştığında koştuğumuz tek adresin karakollar olduğunu unutsak ta teşkilatın insan yaşamındaki gerekliliğini anlıya biliyoruz.

Türk Polisi’nin başarılarına zaman zaman tanık olan dünya devletleri kendi ülkelerinde Türk Polisi’nin çalışma prensiplerini uygulamaya çalışıyor. Modern ve donanımlı bir hale gelen polis teşkilatımız, delilden suça ulaşmayı başarıyor.

 

Kendilerine yasalarla verilen hakları toplumun huzuru, barışı ve refahı için harcayan emniyet mensuplarımızın bu özel gününü en içten kutlamak isterim.

Nice yaşlara…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem