19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kardeşliğe atılan adım

Hayrullah Demiray

07 Nisan 2013 tarihli yazısı

Şimdilerde halk olarak zihinlerimiz oldukça karışık. Öyle olmakta da oldukça haklı diye düşünüyorum. Evde, kahvede, sokakta kısaca her yerde aynı konu konuşulmakta. Konu hepimizce de malum PKK ile yapılan pazarlığın sonucu ne olacak? Acabalarla dolu nefessiz bekleyiş! Kimine göre ülke çoktan parçalanmış da bizim haberimiz yokmuş? Bölücü başı çok yakında İmralı’daki hapis hayatından kurtulacak belki de bu ülkeye vekil olacakmış. Hatta Kürtlerin kuracak olduğu özerk bölgenin başına geçecekmiş. Bir diğer bakış açısı ise bu zamana kadar Kürtlere verilmesi gereken haklar verilecek Kürtler, Türk bayrağı altında Türklerle kardeş olarak yaşayacak bu konuda böylece kapanacakmış.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağı düşüncesini ilkokuldan beri zihnimde ve kalbimde taşırım. Bu sebepten olacak ki bu parçalanma, bölünme sözlerine fazla itibar vermem. Biliyorum ki ülkemizi bölmek adına birçok milletin planları, ihtirasları vardır. Ebediyen de öyle olacaktır. Çünkü düşmansız insanın olmadığı bu dünyada düşmansız devletin olması herhalde düşünülemez.

 

Bizi millet olarak hep korkularla yaşatmaya çalıştılar. Yok Cumhurbaşkanı Türk değil, yok Başbakan Türk değil, yok şu bakan Türk değil, yok şu millet vekili Türk değil. Yok bizleri yabancılar yönetiyor vs. Aslında bu korkularla bizi yıkmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum.

 

Bizler ülkemizin gücüne güvenip menşei ne olursa olsun bu toprakların insanlarının bu toprakları yönettiğini ve yaşadığını bilmeli korkusuzca ve kuşkusuzca yaşamalıyız. İnsanların aklına sokulan bu tür paranoyalarla halkın zihnini karıştırıp devletine, milletin ve bütünlüğüne inancını yok etme niyetli hain tuzaklar olarak görüyorum. Ben inanıyor ve temenni ediyorum ki bu sürecin sonucunda Türkiye Türkler gibi Kürt kardeşlerimizin de toprağı olan bu vatanda tek bayrağın gölgesi altında ilelebet yekpare yaşayacaktır. İnşallah gereksiz akan bu kan duracak artık yüreklere kor düşmeyecektir.

 

Kardeşliğe atılacak her adım Türkiye’nin geleceğe çok daha müreffeh bir şekilde gideceğinin ispatıdır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem