22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Seviyeyi korumak lazım

Hayrullah Demiray

06 Nisan 2013 tarihli yazısı

1970’li yıllarda, hatta ihtilalin gerçekleştirilmiş olduğu 12 Eylül 1980 tarihine gelinceye kadar olan aylarda toplumumuz, özelliklede inançlı gençlerimiz; ister görsel medyada olsun, isterse yazılı medyada olsun müstehcen yayınlara karşı çok hassas olduğunu duyuyoruz.

Kutsal değerlerimize ters düşen her hareket, her açık-saçık ifade, bu manada her yazı, her resim, her görüntü ve her karikatür halkımızın tamamına yakın büyük çoğunluğunu dilhun eder, muzdarip hale getirir idi.

 

Böyle bir fiili gerçekleştirenlere karşı direnir, dayatır ve özür dileyinceye kadar da işin peşi bırakılmazdı.

 

Şimdilerde, yani son yıllarda basın-yayın organlarında çıkan çok aşırı derecede yer alan müstehcen yayınlara karşı duyarlı halkımızda ve hassasiyet içinde olan gençlerimizde bir kanıksama, bir kabul etme durumu sezilmekte veya görülmektedir.

 

Her hangi yabancı bir ülkede yer alan Kur’an-ı Kerim’e veya Sevgili Peygamberimiz aleyhinde çıkan bir hakaret karşısında nasıl topyekün tepki gösteriyor, nasıl o alçakça hakareti gerçekleştirenlere karşı dimdik ayakta duruyor isek, bu durum Müslüman-Türk Milletinin bir sembolü, çok önemli bir işaretiyse o çirkin ve inançlı halkımızı rencide eden her türlü müstehcen yayınlar karşısında da birlik ve beraberlik içinde ve meriyette olan kanunlar çerçevesinde tepkimizi göstermeli bu mesuliyetten kurtulmalıyız.

 

İslam’a ters düşen, Müslümanları manen rencide eden, gençlerimizi çileden çıkarmaya matuf her yazı, her resim, her görüntü sineye çekilmemeli, kabul görmemeli, onlar münasip dil ve yerli yerince kullanılan üslup ile ikaz edilmeli ve uyarı görevi yerine getirilmelidir.

 

Demokrasi; herkesin her yerde ve her ortamda istediği gibi at koşturmasına müsaade etmez ve izin vermez. Hiç kimse başkalarının inancıyla alay etme hakkına sahip olamaz. Bu gerçeklerin ışığı altında hem maddeten hem de manen İslam’a yazılı, sözlü ve görüntülü hakaret etme ile müstehcen yayınlarla Müslümanları çileden çıkarma, onları hor ve hakir görme gibi hak hiç kimseye verilmemiştir. Onun için herkes yerini, konumunu bilmeli, eylemlerini ona göre ayarlı yapmalıdır.


Müstehcen yayınlarla taraftar kazanacaklarını zannedenler aldanmış olduklarının farkına bile varamazlar. Bu çok kötü bir illet ve toplumu ayağa kaldıran çok ciddi manevi bir hastalıktır. Tarihin hemen hemen her döneminde müstehcen yayınlarla halkımızı karşılarına alan basın-yayın organları çıkmıştır. Onların pek çoklarının halkımız tarafından ne isimleri, nede cisimleri bilinmez olmuştur.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi