19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP, bu şekilde hiç bir şey kazanamaz

Hayrullah Demiray

05 Nisan 2013 tarihli yazısı

Cumhuriyet Halk Partisi ilginç bir parti, önceki gün bunu bir kez daha gösterdi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan'ın birkaç gün önce bir toplantıda Ak Parti'yi karalamadan CHP'yi anlatın dediğini haber yapmıştık. Doğrusu önceki gün ki olaya da o nedenle şaşırdığımı ifade etmek isterim.

 

Kocaeli CHP İl Binasının karşısındaki parkta bulunan müzik durağından bir ses geliyordu. Orada müzik yapan gençler olabileceğini düşünüp duraksadım lakin oradan Başbakanın sesi geliyordu "one munite" yani o meşhur çıkışı olan "van münit" vardı ekranda.

 

Bunu gördükten sonra yoluma devam ederken genç bir arkadaş yaklaşıp CD uzattı üzerinde de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi vardı. Nedir diye şöyle bir göz attım; korsan bir CD'ydi aynı zamanda TV ekranından da gelene geçene bunu seyrettiriyorlardı. İşini siyasi yönüne bir şey diyemem ama iş korsan CD dağıtmaya gelince bu biraz şık olmamış.

 

Hem toplumda yanlış yapılana karşı durduğunu söyleyeceksin, yanlış dediğin işe de yine yanlışla karşılık vereceksin işin benim için ilginç olan tarafı da bu aslında diğer yanını siyasiler düşünsün.

Siyasiler kimi zaman kaş yaparken göz çıkartıyorlar. Yaptıkları bazı şeylerin çoğu zaman kendilerine değil de rakiplerine yaradığını göremiyorlar.

 

Bir siyasi parti bu kadar ucuz bir siyaset yapmamalı. Çünkü insanlar artık söylemden çok icraatlara bakıyor. CHP seçim almak yada oylarını arttırmak adına bir şey yapmak istiyorsa daha aktif projeler geliştirebilir. Yoksa yasaklatılan bir videonun CD'sini doldurup dağıtmakla olmaz bir şey kazanabileceğini düşünmüyorum.

 

CHP, geçmişte yaşanan süreçten ders almalı ve daha aktif olmalı, insanların önüne mutlak suretle daha gerçekçi olayları koymalı. İşte burada da CHP'nin halkın beklentilerine cevap verememesi her durum ve koşulda Ak Parti'nin hanesine artı olarak yansıyor.

 

Kim ne derse desin bu dönem başlayan işleri eskiden yapılan icraatlarla kıyasladığınız zaman arada dağlar kadar fark var. Önceki gün radyoda yol durumunu dinlerken Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yapılan çalışmalar anlatılıyordu. Birkaç dakika sürdüğünde kendi kendime dedim; Hükümetin yaptıkları içerisinde yanlışlar da vardır elbet ama bu süreçte yapılanları da inkar etmek körlük olur.

 

Onun için doğru olanı görmeli yanlış olanı da yermeli ama bunun bir adabı usulü olmalı...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem