18 Ağustos 2018 Cumartesi
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başörtüsü yasağı geri geliyor

Adnan Gümüşer

31 Mart 2013 tarihli yazısı

Hak ve özgürlüklerin ala bildiğince genişletildiğini düşündüğümüz ve başörtüsü sorunu tamam çözüldü dediğimiz bir anda yasak yine tazelendi. Yine gündeme geldi. Hele güneydoğuda bile barışın da gerçekleştiği bir dönemde.

 

Zaman gazetesinin 29.03 2013 tarihli yazısında, Başörtüsü ile ilgili haberi dikkatimi çekti. İzmir Vali Vekili Sayın A. TOTUK Başörtüsünü kamu da yasaklayan genelge yayınladı. Bu yaptığını da bilgi olarak komutanlığa bildirdi. Aslında Hiyerarşiyi bozdu. Üst kurumu İçişleri Bakanlığıdır. Hiyerarşiyi bozduğu için İçişleri Bakanlığı derhal gereğini yapmalıdır. Nasıl bir hiyerarşi? Öncelikle söz konusu Paşa pardon Vali vekili Ege bölge komutanlığına neden bilgi gönderiyor. Onun üst amirimi. Ya da sicil amirimi bunu bilmemiz lazım. Kamuoyuna açıklamasını yapmasını isteriz.

 

Yazışmaları ve hiyerarşiyi bilenler bilir. Bir yere yazı ve bilgi gönderiyorsa yönetici oraya hiyerarşik olarak bağlıdır diye anlaşılır. Oysaki biz biliyoruz ki Vali ve Valilikte ki personel İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır.

 

"Bu olay ilgisi olmayan Ege Ordu Komutanlığı’na gönderilmesi, tam bir 28 Şubat çağrışımıdır. Vesayetçi demokrasi sistemi halen devam ediyor demektir."

 

Uzun zamandır konuşulur başörtüsü yasağı kalktı. Hayır, kalkmadı sadece ilgililer ve mağdurlar uyutuluyor.

 

Oysaki olması gereken , isteyen kamuda kot pantolon giysin. İstediğini giyinsin.

İsteyen kamuda örtünsün. Dışarda her iktidar zamanında da başörtülü gezsin.

İsteyen istediği gibi giyinsin. Üniversitelere gitsin.

Bu Vali aslında hala geçerli olan bir gerçeği gün yüzüne çıkarıyor. İlgili ve bu tür sorunu olanları bir noktada uyarıyor.

 

Ak parti başörtüsü yasağını pansuman tedbirleriyle kaldırmasın. Yarın bu iktidar değişirse aynı yasaklar daha şiddetle döner. Sokakta bile Allah muhafaza kendini gösterir.

Hükümet bizi uyutmasın.

 

İçişleri bakanlığı uyumasın. Bir Vali il dışına çıkınca vekâleti verdiği Vali yardımcısı o Valinin en yakını ve beraber rahat çalışabildiği Vali yardımcısı olduğunu tüm kamu çalışanları bilir.

Prosedür ve hiyerarşi gerçekten yukarıda yapılan ise bizde bilelim.

 

2013 TÜİK verilerine göre en yüksek boşanma oranı İzmir de oldu maalesef. Bu ilde 11.149 ailenin yuvası yıkıldı. Sayın Vali bununla ve nedenleriyle uğraşsın.

Kalın Sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 17 Ağustos ilan Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr