21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hüseyin Ayaz’a Wellborn’den teşekkür

Hayrullah Demiray

26 Mart 2013 tarihli yazısı

Kocaeli’de seçim yaklaştıkça hangi belediye başkanlarının değişip hangilerinin koltuğunu koruyacağı merakla bekleniyor. Herkes bir şeyler söylüyor, tabi bu süre içerisinde türlü türlü oyunlar da oynanıyor, dengeler değişiyor. Bazı entrikalar dolaplar dönmeye başlıyor. Bana göre bu süre içerisinde zamanı iyi değerlendiren başkanlar koltuklarını koruyacaktır. Ayrıca ilçelerinde atak yapabilen ve dengeleri koruyan başkanlar da koltuklarında bir dönem daha oturacaklardır.

 

İşte bu bağlamda Kocaeli’de özellikle yeni kurulan ilçelerdeki belediye başkanlarının işi daha da zor. Bu ilçelerde zemin biraz daha kaygan ama bunu fırsata dönüştürmekte aslında zor değil. Siyaset akıl ve beceri işidir. Eğer iyi bir belediye başkanıysanız, bölgenize yapılan yatırımlarda artar ve bu hem ilçeye, hem belediye başkanına puan kazandırır.

 

İşte bu ilçelerden bir tanesi de gelişmeye çok açık bir yer olması nedeniyle Başiskele. Her geçen gün biraz daha değişiyor ve gelişiyor. 1989’dan beri bu bölgeyi bilen insanlardan biri olarak söylüyorum bunu. Günümüzde köylerden şehirler oluşuyor ve bu şehirlerde devasa binalar yükseliyor. Bundan 10 yıl önce belki de kimse bunları hayal bile edemezdi. Bu gelişmeler hem ekonomik hem de ticari anlamda ilçeye ve ilimize önemli katkılar sağlıyor. Bu sebeple Hüseyin Ayaz'ın, yaptığı ataklarla da yerini garantileyen belediye başkanlarından biri olabileceğini düşünüyorum.

 

Her ne kadar birileri Başiskele'deki icraatları boşa çıkarmak için uğraş verse de bana göre Hüseyin Ayaz, siyasetçi olarak gerçekten zeki biri ve hızlı hareket ederek aleyhindeki bütün propagandaları boşa çıkarabilecek kabiliyete sahip.

 

Başiskele, en çok göç alan ilçelerden biri olmasının yanı sıra henüz kent merkezi oluşmamış, dağınık bir yapıya sahip ve farklı bölgelerden göç etmiş, eski alışkanlıklarından kurtulamamış insanların yaşadığı bir bölge. Bu tip karışık bölgelerde bir takım icraatlar yapmak diğer ilçelere oranla oldukça zordur.

 

Fakat tüm zorluklara rağmen Hüseyin Ayaz, Başiskele'ye bir çok alanda olduğu gibi turizm alanında da ciddi atılımlar yaparak, bölgeye yatırım yapmak isteyenlere de desteğini esirgemeyerek, karşısına çıkabilecek adaylara cevap vermek istiyor.

 

Bunun en güzel örneği de Cumartesi günü açılışı yapılan Başiskele sahilinde gerçekten ihtişamıyla göz kamaştıran beş yıldızlı Wellborn Luxury Hotel'dir. Ulusoy ailesinin Başiskele'ye dolayısıyla Kocaeli'ye kazandırdığı bir değer.

 

Otel açılışında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün dahil üst düzey birçok yöneticinin de olması bir avantajdır.

 

Birçok siyasinin Başiskele'de oturuyor olması her ne kadar dezavantaj gibi görünse de Hüseyin Ayaz bu durumu avantaja çevirmesini çok iyi biliyor ve yaptığı güzel hamlelerle kendisinden söz ettirebiliyor.

 

Bu da Başiskele'nin geleceğinin parlak olduğu, Hüseyin Ayaz'ın da önünün açık olduğunun göstergesidir.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem