17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Seçimler yaklaştıkça fırtınalar kopacak

Hayrullah Demiray

07 Mart 2013 tarihli yazısı

Son dönemlerde özellikle iktidar partisinde çalkantılar devam ediyor. Bir dönem parti içerisinde aktif rol alan Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek gibi isimler şimdi bu partiye adeta ateş püskürüyor. Hatta ihraç edileceğini anlayan Eryürek bir yandan da internet ortamında tehdit mesajları yayınlıyor. Dolayısıyla açıklaması gereken ne varsa bence bir an önce açıklamalı. Hatta bugüne kadar neden beklediğini de sormak isterim kendisine. Bir beklentisi mi vardı ya da beklentisi karşılanmadığı için mi bugüne kadar bekledi diye insanların aklına soru işaretleri geliyor.

 

Hatırlayacak olursanız, Derince Belediyesi’nin o dönem belediye başkanı Haydar Bulut’un aday gösterilmemesinin belki de en büyük nedeni ilçe başkanının tutumu olmuştu. Zira Aziz Alemdar’ın aday gösterilmesi yönünde çaba gösteren de sayın Eryürek’ten başkası değildi. Sonra ne olduysa oldu, yollar ayrıldı. İnsanlarda, oturdukları koltukları ebediyen işgal etmek alışkanlığı fazlaca olduğu için bugün de aynı şeyler devam ediyor.

 

Benim anlamadığım şu; neden insanlar içinde bulundukları zaman yanlış olan ya da yanlış giden bir şeyler varsa konuşmaz da daha sonra mangalda kül bırakmaz. Yalnız bu sadece bir kişi için geçerli değil. Yarın başkaları da çıkacak. Bugün Eryürek açıktan yapıyor, bazıları da gizliden içten içe bu partiyi kemiriyor. Dolayısıyla yöneticiler de aslında bunu biliyor ama bir çare bulamıyorlar.

 

Bu tür olaylar seçimler yaklaştığında fırtınalar kopacağının işaretidir. Buradan herkesin aslında bir ders çıkarması gerekmektedir ve aslında şu an fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor.

Kimse şu anda kartlarını açık oynamıyor. Bu sadece Derince’de böyle değil, diğer ilçelerde de bu şekilde. Herkesin mutlaka bir hesabı var. Benim gördüğüm bu. Bazıları, parti çıkarlarını değil, kendi çıkarlarını düşündüğü için bu tablo ortaya çıkıyor.

 

Son dönemlerde yaşananlar insanlarımızı siyasetten uzaklaştırıyor ve siyasete olan güveni sarsıyor.

Siyasetin esas amacı olan insana hizmetten uzaklaştığını her geçen gün siyasetin biraz daha kirlendiğini görmekten de aslında sıkıntı duyuyoruz.

 

Bu belki de siyasetin doğasında var ve insanoğlunun olduğu her yerde sorun var.

Her partide sıkıntı var. AK Parti iktidar gücünü elinde bulundurduğu için de ve uzun bir dönemdir iktidarda olduğu için gücünden vazgeçmek istemiyor. Bu da sorunların doğmasına sebep oluyor. Bu nedenle herkes eteğindeki taşları dökmeli, yoksa ortaya bu tablolar çıkıyor ve insanlar siyasetten soğuyor.

 

Bugün bu olay sadece bir kişi ile sınırlı değil. Dolaysıyla yarın başkaları da çıkıp yanlışların olduğunu söyleyecek çünkü geçtiğimiz günlerde de dile getirmiştim. Artık bazı şeyleri görmezden gelmek biraz körlük olur. Onun için de Ak Parti kendisine bir çeki düzen vermeli, sadece birkaç kişiyi ihraç etmekle bu olayların düzelmeyeceğini bilmelidir.

 

Zira toplumda güvensizlik ortamının artması ülkenin geleceğine konulan bombadır. Bundan sadece Ak Parti’nin üyeleri değil herkes zarar görecektir ve yapılan onca emeğe yazık olacaktır.

Söylemesi benden. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem