17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kuşkan ve Ünlü’nün muhalefet tarzı doğru mu?

Hayrullah Demiray

23 Şubat 2013 tarihli yazısı

Son günlerde siyaset iyice ısınmaya başladı. Lakin bazı siyasilerin senaryoları, bize hep bir yerlerden tanıdık geliyor. Kusura bakmasınlar ama, tencere dibin kara seninki benden kara diye bir laf var. Aynen siyasilerin uyguladığı mantıkta bu. Ama doğru yapmıyorlar. Siyasetin de her şeyde olduğu gibi bir kurala bağlı olarak yapılması gerekir.

 

Bakıyorum da siyasiler iktidardakiler her şeyi doğru yapıyoruz diyor. Muhalefettekiler de tam aksine yapılan her şeyin yanlış olduğunu söylüyor. Allah aşkına insanların gözünün içine baka baka insanlarımızla bu kadar alay etmeyin. CHP İl Başkanı Sayın Yalçın Kuşkan da aynısını yapıyor MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de. Her şeyi eleştirmekle doğru siyaset yapılmaz. Kendinizin de çözüm önerileri olmalı. Ben şimdiye kadar bir öneri sunduklarını görmedim.

 

Siyasette muhalif olmak demek her şeye herhalde muhalefet etmek olmasa gerek. Zaman zaman siyasiler gazetecileri eleştirir bizler ise iktidarın da muhalefetin de doğrularını da yanlışlarını da söylemek durumundayız. Bunu yıkıcı değil de yapıcı eleştiri olarak algılanmasını isterim.

 

Çünkü hepimiz bu ilin daha güzel bir il olmasını istiyorsak ve eğer bulunduğumuz bölgenin daha iyi gelişmesini arzuluyorsak unutmayın herkes üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeli. Siyasiler toplumda öncü insanlardır ve yapılanları doğru ya da yanlış olarak ayırt etmeleri gerekir. Şimdi şöyle bir beyin jimnastiği yapacak olursak bu kentte hiç doğru bir şey yapılmıyor mu?

İnsanlar bunu soruyor ve kendi yöneticilerini eleştiriyor. Buradan yola çıkarak ben de bu konuda kendilerine bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Eğer Kocaeli’de seçim kazanmak ya da seçimde başarı göstermek istiyorlarsa her şeyi eleştirmek yerine doğru yapılana doğru desinler, yanlış dediklerine de çözüm önerisi getirsinler.

 

Çünkü artık insanlar her şeyi araştırıyor ve gözlemlediği şeylerin kendisine yanlış aktarıldığını hissettiğinde o zaman bunun cevabını hiç çekinmeden seçim zamanı veriyor.

İşte bu nedenle siyasilerin biraz daha inandırıcı olmaları gerekmektedir. Bu sadece iki partiye ait bir şey değil. Lakin bu iki muhalefet partisi Kocaeli’de iddiaları olduklarını söyledikleri için bu konuyu ele alma gereği duydum. Çünkü eğer bir iddiaları varsa önce söylediklerine kendi seçmenlerini inandıracaklar ki kararsız insanların oyunu alabilsinler.

 

Şu durumda kendi seçmenleri ve partilerinin içinde bulunduğu durum ortada. Kocaeli’de her şeye rağmen işleri zor.

 

Sayın Kuşkan da Ünlü de böyle devam ederlerse Kocaeli’de iktidar partisinden çok fazla fark yemeleri de muhtemeldir.

 

Ben baktığım her olaya objektif bir gözle bakıyorum onun için de bütün siyasilere de tavsiyem objektif bakabilmeleri.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem