18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Herkes küpünü doldurmanın peşinde

Hayrullah Demiray

21 Şubat 2013 tarihli yazısı

Başbakan Erdoğan grup toplantısında ‘Her türlü milliyetçiliği ayağımızın altına alıyoruz’ diyor. Çok güzel lakin başbakan belki de olan bitenlerden haberdar değil. Herkes düşmüş küpünü doldurmanın derdine. Hem her türlü milliyetçilik yapmayı artık bırakın. Adam kayırma had safhaya ulaşmış. Yapılan bütün işler kapalı kapılar ardında verilmeye başlanmışsa burada adaletsizlik kol geziyor demektir. Bugün iktidarın temsilcileri ısrarla bazı şeyleri görmemekte ısrar ediyor. Herkes kendi bildiğini okumaya devam ediyor. Yapılan işlerin ihale bile edilmeden verildiği, adam kayırmanın had safhaya ulaştığı yönetim biçimleri oluşmaya başladı.

 

Birçok kişi bu durumdan şikayetçi ama kimse sesini çıkarmıyor. Herkes sus pus olmuş artık. Buna birilerinin dur demesi gerekmektedir. Başbakan bu konuda yapmış olduğu konuşmada doğruları da söylemiyor değil. Lakin etnik milliyetçilik yapmakla etnik ayrımcılık arasında bana göre hiçbir fark yok. İşte bugün Kocaeli’ye baktığınızda belediyelerin işlerini ilçeler dahil birileri parsellemiş. Onlar yapıyor başkası teklif dahi vermiyor. Bunun neresi adalet bunun neresi eşitlik gerisini siz düşünün.

 

Bazen eleştirdiğimizde bazı yöneticiler ve başkanlar kızabiliyor ama bizler her zaman yapıcı ve doğru eleştirilerde bulunmaya devam edeceğiz. Bu milletin birliği ev dirliğini sağlamanın, huzurlu bir ortamda yaşamanın ülkede sağlanan adaletten ve eşitlikten geçtiğini unutmayalım. Ülkenin huzurunu birlik beraberliğini bir taraftan sağlamaya çalışmak, diğer taraftan kendi partisindeki yöneticilere ses çıkarmamak, tezatlık yaratıyor. Bunları, birileri gibi kendimize menfaat sağlamak için değil halkın içinde halkla beraber olduğumuzda, konuştuklarımızı herkesin bilmesi için yazıyorum. Yazmaya devam edeceğim. Önümüzdeki günlerde kimler bu kişiler onları da isim isim yazacağım.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem