26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti bu Vampirlere dikkat etmeli

Hayrullah Demiray

19 Şubat 2013 tarihli yazısı

Her devrin zenginleri var her devrin adamları var demiştik geçtiğimiz günlerde. Bu minvalde yazımıza devam edelim. Ak Parti iyi bir ivme yakaladı lakin son dönemlerde içerisinde barındırdığı kan emiciler Ak Parti’nin şahlanışının engellenmesinin tek sebebi olacaktır bu böyle biline.

 

Ak Parti yöneticileri belki de içten içe kızacaklar ama kusura bakmasınlar kendi kendilerini yaralamaya ve kendilerine sıkıntı yaratmaya devam ediyorlar. Kimileri baştakileri adeta uyutarak kendi küplerini doldurmaya ve küplerini doldururken de başka gündemleri oluşturup kendilerine kimsenin dokunmamasını sağlıyorlar. Kurdukları ağlarla da hem küplerine küp ekliyor hem de ekmeğini yedikleri yöneticilere ihanet etmeye devam ediyorlar.

 

Bunu neden yaptıklarını anlamak için bilgin ya da kahin olmaya hiç gerek yok. Zaten her şey ortada. İktidarın nimetlerinden ardına kadar faydalanan kanını emen her şeyi kendilerine mal eden ve bazı makamlarda bulunan kişiler de adeta bunlara serbestçe davranabilecekleri imtiyazlar veriyor. Nerede ne iş varsa kendi aralarında bölüşen ama olduğuyla da yetinmeyen şükürleri hiç olmayan ve gözü doymaz kan emiciler  sahnenin tozunu attırıyor.

 

Kimse olan bitenlerden dolayı gazetecileri suçlamasın. Ha gazetecilerin suçu yok mu, elbette var. Onlar da kendilerine bir yol tutturmuşlar gidiyorlar. Herkes der ya sütte leke var bende yok. Ben asla öyle bir şey demiyorum. Ama herkeste biliyor ki gazeteciliği etik kurallarına uygun bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz.

 

Ama kurallara riayet etmeyen kişi ya da kurumların kurmuş oldukları düzenekte öyle bir güzel işliyor ki, kimse engel olamıyor. İktidar partisi suçu kendi içinde aramalı. Yöneticiler etrafına çevresine bakmalı. Herkes birbirine oynuyor ama beyler; her zaman kazanılmaz. Birileri yani halk bu oyunu bozar söylemesi benden.

 

Ak Parti’li yöneticiler ne zaman adaletli davranmaya başlarsa, o gün bu iş düzelir. Ama adaletten yoksun, adam kayırma devam ederse bu saltanat böyle gitmez. Çünkü halkın teveccühü bir yerde biter. Halk her şeye göğüs geriyor, açlığa tahammülü olan halkın, adaletsizliğe tahammülü yoktur.

 

Bu halk size birkaç tane zengin oluşturun, birileri saltanat sürsün diye oy vermedi. Günü geldiğinde verdiği o oyu geri alır, demokratik hakkını başka şekilde kullanır. Başbakan’ın yapmış olduğu onca şeye rağmen birileri Ak Parti’yi aşağı çekiyor. Bunu da, bu ilde Ak Parti’nin en üst makamlarında olan insanların isimlerini kullanarak yapıyor.Aama kimse ses çıkarmıyor.

 

Bakın Kocaeli’de Büyükşehir dahil 13 belediye var. Bu belediyelere iş yapan insanlara bakın o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. O zaman bu kurumların başında olanlar da zahmet edip oturup bakarlarsa ne demek istediğimi anlayacaklar. Ve o zaman kendilerine iyilik etmiş olacaklar. Ben bazen söylüyorum insanın kendisine ettiği kötülüğü kimse edemez diye.

 

Ak Parti kendi kan emicilerinden kurtulmadıkça 2023 vizyonu hayal olur ve ülkede yapılan onca şey de boşa gider. Neden diyecek olursanız bu ülke ne zaman tek parti iktidar olmuşsa ilerlemiş koalisyon hükümetleri hep ülkeyi geri götürmüştür. Onun için Ak Parti dışında da ülkede tek başına iktidar olacak bir parti hayal olduğu için koalisyon olma ihtimali yüksek. Bu nedenle insanlar her şeye rağmen Ak Parti’ye oy veriyor. Alternatifi olmadığı için, Ak Parti’nin iktidarda kalmasını istiyor.

 

Lakin bazılarının ihtirasları hırsları akıllarının ününe geçtiği için iktidara verilebilecek her türlü zararı veriyor. İşte bunu başta Ak Parti’nin ilimizde en tepesinde olan il başkanı Mahmut     Civelek’in de görmesi gerekir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu diğer yöneticiler ve diğer belediye başkanları da bunları görmeli. Ve bu konularda kurumlarının ne yaptıklarını kendileri denetlemeli. Yoksa kendi düşen ağlamaz derler ya kendisini düşünmeyeni bir başkası asla düşünmez.

 

Elbette her iktidar, bir iş yapılacaksa önce kendi adamlarına yaptırır. Ama bunu abartmamak lazım. Bu ülkede yaşayan herkesin de iş yapmaya hakkı olduğunu unutmak hem büyük cahillik hem de büyük adaletsizliktir.

 

Ak Parti’nin açılımı da ADALET VE KALKINMA PARTİSİ olduğuna göre kalınırken de adaletli olunabileceğini unutmamak gerekir.

 

Kalkınma derken de bireysel kalkınma algılanmamalı, ülkenin toplumun kalkınması olarak algılanmalı. Bu kalkınmayı, bazı ağalar beyler her fırsatta her yerde görünerek kendileri için kullanıyor.

 

Oturduğunuz koltuğu, yazdığınız kağıdı, kalemi, gördüğünüz tabelayı, üzerinde çalışma yaptığınız masayı da tabak çanak her ne varsa okuduğunuz kitapta dergide her şeyde malum üç beş kişinin imzası bulunacak. Hatta bazen imzasız bile iş halledebiliyorlar.

 

Sonrada biri bir şey dediğinde fırtınalar kopuyor. Beyler “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözü size bir şey hatırlatıyor mu, bana çok şey ifade ediyor.

 

Başbakan’ın gayretlerini boşa çıkarıyorsunuz farkında değilsiniz. Ama artık farkında olsanız iyi olur. Seçim zamanı geldiğinde bu insanların birçoğu Başbakan’ı için oy verecek ama bu sefer siz nerede olursunuz onu bilemem. Sonunda son kararı Başbakan verecek.

 

Söylemesi benden…

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi