19 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Memurları işten atmak kolaylaşıyor

Adnan Gümüşer

17 Şubat 2013 tarihli yazısı

Memurlar ne durumda hiçbir Yönetici Bürokrat Milletvekilinin haberi var mı? Önceleri her kurulan hükümet ilk icraatlarından biri memura moral düzeltmek için ödül vermekti. Ya bir derece kademe verirdi. Ya bir terfi verirdi. Yada bir sicil affı kanunu çıkarırdı. Memurlar bu şekilde ya moralleri düzelir. Yada teselli olacak bir şey bulurlardı kendi kendilerine.

 

Şimdi ki hükümet maşallah memura üvey evlat muamelesi yapıyor. Emeklilik yasasıyla emekliliği uzayan memur zaten ah ve vahlar içinde. Birde bu yetmezmiş gibi memuru atadığı müdürünün inisiyatifine bırakıyor. Kucağına atıyor.

 

Memurlar için oluşturulan yeni çalışmada memuru işten atmak kolaylaşacak.

Bence bu teklifi veren ve diline getiren bürokrat önce işten atılmalı. Çalıştıkları işyerinden derhal uzaklaştırılmalı. Fildişi kulelerinde yaşayan bürokratlar ekmek evden su gölden misali yaşarlar. Sopanın onlara değmeyeceğinin garantisini taşırlar ve her hâlükârda dört ayak üzerine düşerler. Bunlar masa başında yapılan çalışmalar. İşten atacağın memur tövbemi edecek o hatayı tekrar yapmayacak mı? Sokağa atacan milletin başına bela yapacan . Milletin katili olur. Belli bir yaşam standardını yakalayan memur veya herhangi kimse standardı düştüğünde ya sabır gösterir ya içki içer ya ailesine hayatı zindan eder ya sokakta olmadık şekilde işler yapar yada intihar eder. Her hâlükârda insana yapılan ve yapılacak bir eziyettir bu işlem.

 

Muhalefette evlere şenlik. Bir gün şu halk için ciddi bir muhalefet yaptım diye biz vatandaşları ikna ettiğini göremeyecek miyiz? Her hükümet böyle muhalefet ister. Böyle muhalefet ne güzel. Ahbap çavuş gibi adeta. Kırk bin kere maşallah.

 

Sendikalarda ne yapar bilmem. Hükümetin arka bahçesi gibi oldu. Memur sendikası isen memurun arka bahçesi olmalısın. İddialı bir sendika çıksın memura çıkardığı ve verdiği hakların bir dokümanını sunsunda bilelim. Son on yıldır memura özlük hakkı ne verdi bize bir açıklasın. Bunların işyeri temsilcileri sendikaların yağdanlığı gibi maşallah.

 

Memura af yasası çıkmadıkça, derece kademe terfisi verilmedikçe, sosyal hakları düzeltilmedikçe, memur işçi ayrımı oldukça, belediye personeli ile normal memur arasında sosyal denge ödemeleri ile açılan makas kapanmadıkça, hata yapan memur ıslah yoluyla düzeltilmedikçe, memura yapılan bu haksızlık sandıkta bu bürokratlara ve bunu gerçekleştirecek milletvekillerine tokat olarak dönüşecektir. Herkes tokatını hazırlasın. Ama Osmanlı tokat olsun.

Kalın sağlıcakla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr