18 Kasım 2018 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tuncer Çiftçi denen şaklabanı kimse durdurmayacak mı?

Hayrullah Demiray

15 Şubat 2013 tarihli yazısı

Yıllardır hep karşı olduğum bir şey var o da insanların dinin hizmetkarı değil de dinin temsilcileri olduğunu söylemesi ve o şekilde davranması. Din adına bir şeyler söyleyen insanların dini bilmeden konuşmalarına oldum olası hep karşı çıktım.

 

Dün olduğu gibi bugünde bu konuda aynı görüş ve düşünceleri paylaşıyorum çünkü altı yaşımdan beri dini kendimce öğrenmeye çalıştım. Son zamanlarda bir din adına bir şeyler söyleyen bir isim Gonca FM’in sahibi olan Tuncer Çiftçi ile ilgili geçtiğimiz aylarda da bir yazı kaleme almıştım. Dün Bizim Kocaeli Gazetesi’nde Serpil Çolak’ın yazısını da okuduğumda gerçekten takdir ettim çünkü bu adama birinin haddini bildirmesi gerekiyor.

 

Neden diyecek olursanız bu şahsın din adına aslında söylediği hiç bir şey yok. Radyo da ya da televizyonda denk gelenleriniz dini biraz bilen bir insanın şaklaban olduğunu dini bilmediğini aslında hemen anlayacağı biri Tuncer Çiftçi. İlimizde yayın yapan bir radyo sahibi olan Çiftçi’nin ne bir eğitimi var nede dini bilgisi. İki kelam ezberlemiş tekrar tekrar anlatıyor. Din konusunda bilgisi olmayan insanları kendine inandırıp hatta daha da öteye gidip bu işten gelir elde eden ve insanları kandıran bu kişi ilimizde ve ülkemizin diğer bölgelerinde din konusunda aslında bir şeyler öğrenmek isteği olan insanları bile kendisine inandırıyor.

 

Hatta mehdi olduğu konusunda bile safsatalar yayan bir kişi neden hala kimse yada kanun bu konuda bir şey demez anlamam. Özgürlük demokrasi diyoruz, doğru ama sınırsız bir özgürlük yok. Bence birde insanların duygularını sömürüp akla hayale gelmeyecek şaklabanlıklar yapmak ne kadar doğru.

 

Aslında şunu bilmekte de fayda var, Kuran-ı kerim insana aynı zamanda şifadır lakin bu arkadaş Kuran-ı kerimden birkaç süreyi bile okumuyor, sadece öğrendiği bir kelime var onu tekrar ediyor, bilenler bu konuda bir şeyler ezber ya da yüzüne okumayı biliyorsa zaten bu kişinin bir şey bilmediğini anlayacaktır.

 

Ben duyduğumda inanamadım lakin dinin bu olmadığını bildiğim için ben yanılmadım hayretle dinledim lakin dini bilmeyen kişilerin bu ve benzeri kişilerin tuzağına düşmeye devam ediyor birileri de bu konuda hiç bir şey yapmıyor.

 

Bu konuda ilimizde ki yöneticilerimize aslında büyük iş düşüyor. Neden derseniz bu konuda gerçekten önlem alınmadığı takdir de ve bir şeyler yapılmadığı takdirde sonuçlarının da yarın bir gün insanların kandırılması ve insanların dine karşı soğumalarına sebep olacak ve sonucunda da bu insanların boşluğa düşe bileceğini de hesaplarsak bu konuda acilen bir önlem alınması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isterim.

 

Bizlerde gazete ve medya kuruluşunda ki diğer arkadaşlarımızın da bir kamu görevi yaptığını düşünürsek, bu konuda halkın faydasına ve aydınlatılmasını sağlayacağı için bu konuya hassasiyetle yer vermeleri aslında bu konuya eğilmeleri en azından belli konularda vatandaş yararına olan konularda birlikte hareket etmenin faydalı olacağı inancındayım ve basınında duyarlılığını ve güvenirliliğine fayda sağlayacaktır.

 

Bu konuda Sayın Kocaeli valimiz Ercan TOPACA nın da duyarlı bir isim olarak bu konuya el atacağını ümit ediyorum ve bu kentin güzelliklerini birilerinin bu şekilde gölgelemeye kimsenin hakkı olmadığını söylemek istiyorum.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu