26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Polis çalışıyor ama...

Hayrullah Demiray

08 Şubat 2013 tarihli yazısı

Son dönemlerde ülkemizde Demokratikleşme konusunda önemli adımlar atılıyor. Bakıldığında herkeste farklılık hemen göze çarpıyor, ülkenin en büyük yükünü omuzlayan her konuda yer alan her yere koşturan polis teşkilatında da önemli gelişmeler göze çarpıyor. Lakin bazen emniyet güçleri belli konularda boşuna uğraş veriyor çünkü kanun yapıcılar ve uygulayıcılar diyor ki suç işleyeni yakala getir kanun önüne çıkar poliste görevini yapıyor hırsızlıkla ilgili defalarca aynı kişiyi yakalayıp adalet önüne getiriyor. Sonrada aynı kişiyle belli bir zaman sonra yine karşılaşmak ne kadar mantıklı bilinmez ama polis arkadaşlarımız maalesef bunu yaşıyor ve hem de bu konuda gerçekten de birçok insan rahatsızlık duyuyor.

 

Çünkü bu tür olaylar polisin moral motivasyonunu da bozmakta olduğunu birilerinin görmesi gerekir. Çünkü bugün her alanda emniyet her konuda her yerde var, buraya kadar güzel, lakin insanlar yaptıkları işin sonuç vermesini görmeyi arzu eder. Fakat yaptıkları işin sonuçsuz kaldığını görmek insanın şevkini de kırar azmini de yok eder. İşte bunun için sırf demokratikleşme uğruna da birçok şey feda edilmez bana göre.

 

Bazen düşünüyorum zaman zaman polis teşkilatı içerisinde kendini bilmez insanlar olduğu gibi gerçekten işini düzgün yapan ve insanlara davranış biçimini iyi ayarlayan memurların sayısı oldukça fazla. Son dönemlerde polis teşkilatının da eğitim seviyesinin yükselmesine paralel olarak gerçekten de hem çalışmalarda farklılıklar gözlene biliyor, hem de huzur ve güven bakımından da eskiye oranla ciddi bir düzenin olduğunu göre biliyoruz.

 

Amma velakin bu konuda yapılan hatalı düzenlemelerin polislerin çalışmalarını olumsuz yönde etkileye bileceğini de düşünmek gerekir.

Son yıllarda birçok konuda hem ilimizde hem de ülkemizde emniyet birimleri başarılı operasyonlara imza atıyorlar, hemen hemen her konuda trafik, asayış olaylarının yanı sıra narkotik konusunda da zehir tacirlerine göz açtırmıyorlar. Dolayısıyla daha huzurlu bir kentte yaşamak istiyorsak zaman zaman emniyet güçlerimize halkın vereceği desteğinde büyük önemi olduğunu unutmamak lazım…

 

Sadece polisin çalışması yetmez halkında destek vermesi gerekir halkla kurulan diyalogun devam etmesi polisin halkla iç içe olması birçok olayın olmasının da kimi zaman önüne geçebiliyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi