18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu terör ne zaman bitecek?

Hayrullah Demiray

07 Şubat 2013 tarihli yazısı

80’li yıllardan bu yana ülke meseleleri ile yakinen alakadar oluyorum. O yıllardan itibaren ülkemizin gündeminin 1. maddesi hep terör olmuştur.

 

Hiç yerinden de inmemiştir.

Nice hükümetler geldi geçti, darbeler oldu, beceriklisi beceriksizi geldi gitti, ama terör hiç gitmedi. Kimi zaman İslam’a bürünerek, kimi zaman Marksist bir meydan okumayla, kimi zaman ayrılıkçı bir kılıkta hep aramızda oldu. Nice canlar gitti. Nice masum yavrular öksüz ve yetim kaldı. Nice damlar ve evler çöktü.

 

Ülkemiz bir türlü terör belası ile uğraşacağım diye toparlanıp ayağa kalkamadı. Anlaşılan oydu ki; birileri bizim iki yakamızın bir araya gelmesini istemiyordu. Ve işin en hazin ve düşündürücü tarafı da kullandıkları malzeme bize aitti.

 

İster adı İslamcı olsun ister Marksist- Komünist, ister Faşist, ne olursa olsun hepsi bu ülkenin çocukları… Lâkin bu ülkenin çocukları inandırıldıkları bir gaye uğruna hem kendilerini ve hem de kendi ülkelerini ateşe atmaktalar. Ne kadar acı. Düşünebiliyor musunuz: Bir genç, samimi ve saf. Her an memleketi ve milleti uğruna bir ideolojinin renkli ve büyüleyici sloganlarının verdiği heyecanla hayatını hiçe sayarak kendini ve kurtarmak istediği milletinin evlatlarını ölüme götürebiliyor. Aynı Hasan Sabbah’ın haşhaşin örgütünün fedaileri gibi…

 

Bu, bizim toplum olarak ve devlet olarak büyük bir zaaf içerisinde olduğumuzu gösteriyor. Nerelerde hata yapmış isek derhal ve zaman kaybetmeden bunların düzeltilmesi gerekir. Kalbi ve gönlü ve beyni bomboş bırakılan evlatlarımızın kalplerini, gönüllerini ve beyinlerini başkaları kendi hesaplarına doldurup milletimizin üzerine ateş topu gibi yuvarlamakta. Terörün kendi içerimizde ki örgütlenme, eleman kazanma ve eğitilmesi noktasında ne yapılması gerekiyorsa en üst tepede bunun değerlendirilip bitirilmesi için karar verilmesi gerekiyor.

 

Dış bağlantıları ise hemen hemen hepsi bilinmekte. Terörü besleyen ve destekleyip bizim üzerimize gönderen ülkelerle son olarak bir daha ve kesin bir dille konuşulmalı. Gerekeni yapmazlarsa biz gerekeni yapmalıyız. Son olayın faili Marksist bir örgütün mensubu. Devletimiz için meçhul biri değil. Bunların yetiştirildiği Yunanistan’da ki kampları belli. Lavrion, Kinesa ve Dileysi. İkazlarımız ve uyarılarımız dikkate alınmazsa bu kamplar bir gece baskını ile darmadağın edilmeli ve Yunanistan’a ve diğer ülkelere açıkça ültimatom verilmeli. Bu ülke ne zamana kadar terörle iç içe yaşayacak?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem