21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dünümüz neydiyse bugünümüz de odur

Hayrullah Demiray

06 Şubat 2013 tarihli yazısı

Son günlerde yazdığım yazılara birileri farklı bir anlam yüklemeye kalkmasınlar. Sakın ha işini düzgün yapanlar alınmasın. Halkın makamında oturup halkın hakkını koruyanlara dediğim bir şey yok onlara sonsuz saygı duyuyorum.

 

Lakin halkı için hakkaniyetle işini yapmak isteyenleri bile kandırıp tabiri caizse dalkavukluk yapıp bir taraftan da halkın hakkını bir anlamda çeşitli yollarla gasp edip, sırf birilerine yakın birilerini tanıyor ve ortalıkta fazla göründükleri için her şeyin kendilerinin olduğu inancından olan belli azınlığın çoğunluğa hükmettiği ve her şeyi kendi eksenleri etrafında toplama çabalarına bu güne kadar karşı çıktım. Bundan sonrada karşı çıkacağım.

 

Kim neden taraf olursa olsun ben ısrarla ve inatla doğrunun haklının tarafında olmaya devam edeceğim ve bu gazetede Kocaeli de olmaz denileni başaracak. Herkese, şucu bucu değil sırf insan oldukları için saygı duyulması gerektiği inancındayız. Bu inançla da sonuna kadar yolumuzda ve doğru olduğuna inandığımız ilkeli ve doğrudan taraf yayıncılık anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz.

 

Birileri yine işi gücü bırakmış bir yerler yazılardan farklı anlamlar çıkarma derdinde. Olanlar ve kendilerinden korkuları olanlar ve iki yüzlülükleri yaptıkları haksızlıklar ortaya çıkacak diye son günlerde fazlaca gayret göstermeye başlamışlar ve etraflarında çevrelerinde kim varsa gazetemizle ilgili yön değiştirdi yöntem değiştirdi farklı kulvarlara yöneldi gibi biçimsiz sözler sarf ettikleri kulağımıza geliyor.

 

Lakin unuttukları bir şey var. İnsan ne elbise giyerse giysin içindeki insan hep aynıdır. Ben bugüne kadar her ne olursa olsun elbisemde içi de dışı da bir oldu birileri gibi yalakalık yapmadım, ya da adam kullanmadım sonrada arkasından iş çevirmedim o iş çevirip dönme dolap gibi dönenler onlar kendilerini çok iyi biliyor ve bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu tür zihniyette olan insanlarla mücadele edeceğim.

Biz tırnaklarımızla kazarak ve alın teri akıtarak kazanılan her kuruşun kutsal olduğuna inanan bir zihniyetiz. Kimileri gibi olsunda ne olursa olsun yada nasıl olursa olsun demedik demeyeceğiz.

 

Bu kurum gece gündüz burada çalışan emek sarf eden tüm arkadaşlarımızın ve bizlere destek olan tüm Kocaeli halkının kurumudur ve öylede kalacak. Halkın sesi olmak için tüm ekip arkadaşlarımız gecelerini gündüzlerini bura için harcamaya devam edecek.

Bu kurum kendi öz kaynaklarıyla yaptığı işlerle ayakta durmakta kimsenin bir kuruşunun olmadığı bir kurumdur. Bugüne kadar o ortak arkasında şu var bu var dendiği zamanda böyleydi bugünde böyle ve bundan sonrada böyle olacak. Bizim arka ve ön bahçemiz olmaz her şeyimiz aşikare olur.

 

Bugün geldiğimiz noktada birileri bu gazeteyi kullanmaya çalışıp farklı mecralara ulaşmak için gayret gösterdi sonrada yaptırdıkları reklamların bile parasını ödemeyen sonrada ötede beride ahkam kesenler kendilerini biliyorlar. Kimlerin arkasından ne işler çevirdiklerini de kendileri çok iyi biliyor.

 

Diyeceksiniz ki isim ver. İsme ne gerek var, zaten biraz olsun yüzleri varsa onlar bu yazıyı okuduklarında ya da bahsedildiğinde yüzleri kızaracaktır. onun için benim bir şey söylememe gerek yok ben önce Allah’a sonrada gayretimize güveniyorum ve öyle yola çıktım. Rabbim ne dilerse öyle olur deyip son sözüm gün ola hayrola diyorum.

 

Dün neydiyse bugünde aynıdır, ne kara lastik giydiğimi unuttum ne çobanlık yaptığımı. Nede insanlığımdan ödün verdim. Para kaybedersiniz ama insanlığınızı kaybettiğinizde geri dönüşü bir daha kazanımı yoktur.

 

Doğruları birileri istiyor diye değil yanlışları da biri istemedi diye değil her şeyi halkın öğrenmesi ve bilmesi için gücümüz yettiğince yazmaya devam

 

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem