19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Nuh Çimento ve Atalay Şahinoğlu Kocaeli için değer

Hayrullah Demiray

03 Şubat 2013 tarihli yazısı

Kocaeli için gerçek anlamda bir değer ifade eden bir kurumdur Nuh Çimento. Bu kurum dün gerçek anlamda önemli yatırımlara imza atarken çevre ile ilgili de duyarlı yaklaşımlarından dolayı gerçektende takdir edilmesi gerekir. Bu önemli sanayi kuruluşunun başında bulunan Sayın Atalay Şahinoğlu gerek yatırım gerekse çevre konusunda üzerine düşenin bence fazlasıyla yapıyor.

 

Dün önemli bir gündü. Günün önemi sadece yapılan yatırım değildi. Biten tesisin açılışıyla ilgili düşünülenlerdi…

Ne düşünülmüştü; yapılacak açılışın 120 bin liralık bütçesinin daha faydalı bir işe kullanılabileceği…

 

Nuh Çimento da yapılan bu tesisin ardından kalabalık bir davetli topluluğuna verilecek davet yerine Nuh Çimento Diş Hastanesi’ne bağış yapıldı.

Atalay Bey’in danışma ve aynı zaman da TV 41 Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şahin Turgun’nun da bu konuda ki katkısı yatsınamaz. Nuh Çimentonun Kartepe de olan Diş Hastanesine ek yapılacak yatırıma aktarılacak kaynak yaklaşık 150 bin TL civarında

Gerçektende bana göre hem Fabrikada yapılan yenilikler kadar bu yapılan davranışta takdire şayan dır.

Yolunuz Hereke’ye düşerde bacalarından duman çıkmadığını fark ettiğinizde yanılıpta fabrika çalışmıyor mu acaba demeyin.

Bundan sonra Nuh Çimento’nun bacalarından çıkan yüksek ısılı gaz artık elektrik üretiminde kullanılacak. Yapılan yatırım ile fabrika ciddi kazanımlara kavuşurken çevresel zararlarıda berteraf edilmiş olacak.

 

Masa başı eleştiriciliğinden ziyade bilgiyi kaynağından almanın önemi de burada karşımıza çıkıyor.

Nitekim bu fabrika içerisinde dolaştığınızda anlayacaksınız gerçekten pırıl pırıl bir çevreye sahip olduğunu göreceksiniz. Dün Atalay Şahinoğlu ile kısada olsa sohbet etme imkanı buldum. İçten ve samimi bir o kadar da alçak gönüllü bir insan.

Yaptıkları ve yapmak istedikleri çok güzel şeyler. Herkese örnek olmak istiyor, bu enerji tasarruf dönüşümünün tüm firmalar tarafından uygulanmasını dileyen Şahinoğlu, Gerekirse devlet işletmelere bu dönüşümü kurması için kredi vermeli dedi.
Ben Sayın Şahinoğlu ve ekibini kutluyorum.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem