17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ellibeş’in şansı yüksek

Hayrullah Demiray

02 Şubat 2013 tarihli yazısı

Belediye başkanlığı hem çok ulvi bir görev hem de en sıkıntılı işlerden bir tanesidir. İnsanlara hizmet ediyorsunuz ve hizmet ederken de herkesi memnun etme gibi bir şansınız da yok. Dolayısıyla bu işte de çok fazla yıpranırsınız.

 

Yaklaşık 35 yılı belediye içerisinde geçmiş, 1977 yılında Gölcük Belediyesi’nde işe başlayan ve 2004 seçimlerinden bu yana da Gölcük Belediye Başkanlığı görevini yürüten isim Mehmet Ellibeş tanıdığım günden bu yana hem tavırlarını hem de insanlara yaklaşımlarını takdir ettiğim insanlardan biri. Neden diyecek olursanız. Beni bugüne kadar bilenler bilir. Söylemek istediğimi direk olarak söylerim lafı dolaştırmam ve yanlışa yanlış demeyi de doğruyu takdir etmeyi de bilirim. İşte o nedenle zaman zaman yazdığım yazılardan dolayı da eleştiri de alıyoruz övgü de. Onun için belediye başkanlarının da bazı yönlerinin eleştirileceği gibi takdir edilecek yönlerinin de olduğunu unutmayalım.

 

Sayın Mehmet ELLİBEŞ’le sohbetimizde zaman zaman konuşulan ve Gürcü kökenli olduğu için Gürcü ayrımı yaptığı konusundaki soruyu biz de sorduk ve aldığımız cevap bana göre yeterliydi. Çünkü çoğu zaman birilerinin sırf seçim zamanları çok fazla dillendirdiği bir olaydan başka bir şey değildi bana göre. Çünkü ben Sayın ELLİBEŞ’ten böyle bir durum görsem bunu inanın hiç çekinmeden yazar ve kendisine de bizzat söylerim.

 

Aslında Kocaeli’nin genelinde her bölgeden insan var. Buna paralel olarak Gölcük’te de aynı şekilde farklı bölgelerden insanlar yaşamakta. Bunun için de elbette insanların bazen de memnuniyetsiz olduklarını ifade etmeleri de doğaldır.

Gölcük’te yapılan çalışmalarla ilgili sohbetimizde de bugüne kadar vaat edilen bir çok projenin bitirildiği ve seçim sürecine kadar da diğerlerinin bitirileceği konusunda kendinden emin bir şekilde cevap verdi.

 

Ayrıca Gölcük’le Başiskele arasında Yazlık mevkiinde bulunan ılıcanın ise prestij projelerden biri olduğunu ve bu projenin aslında sadece Gölcük’ün değil tüm Kocaeli’nin bir değeri olduğunun da unutulmaması gerektiğini vurguladı. Ellibeş aynı zamanda 2023 Vizyon Projesi’nin de hem üniversite hem de Kent Konseyi ile birlikte ortaklaşa yürütülen Türkiye’de ilk olduğunu ve kendileri için de çok büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.

 

Bunlara paralel olarak ta dolayısıyla bizler de herkes gibi merak ediyorduk. Sayın Mehmet Ellibeş tekrar aday olacak mı. Ama o bu sorumuza yine içtenlikle cevap verdi elbette bir dönem daha Gölcük’te belediye başkanlığı yapmayı arzu ediyor lakin bu konuda partinin ve son kararı verecek olan Ankara’nın da kararının önemli olacağını söylüyor.

 

Ayrıca kendinden önce belediye başkanı olan İsmail BARIŞ’tan da övgüyle bahsetmesi de bana göre takdir edilecek bir hareket. Çünkü kimi zaman bir çok insanın yapmayacağı bir davranış bu. Geçmişte Gölcük’e hizmet etmiş bazen de acaba tekrar aday olur mu diye düşünülen bir isim olmasına karşın sayın Ellibeş’in bu davranışını da takdir ettiğimi söylemek isterim.

 

Tabi ki bu bir yarış. Elbette Ak Parti içinden de mutlak suretle aday adayları fazlaca çıkacak Gölcük’te. Ama sonuç ne olur onu şimdiden kestirmek zor. Doğrusu sayın ELLİBEŞ’in şansı da yüksek.

 

Sayın Mehmet ELLİBEŞ ve ekibine başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem