19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bülent Sarı üzerine birkaç kelam

Hayrullah Demiray

01 Şubat 2013 tarihli yazısı

Sizlere bugün Bülent Sarı’dan bahsetmek istiyorum. Kimilerinizin tanıdığı, kimilerinizin ise bu yazıdan sonra fikir sahibi olacağınız Bülent Sarı CHP’nin Kartepe ilçe başkanlığı görevini yürütüyor.

 

Genç, genç olmasına rağmen beşeri ilişkileri kuvvetli, insanlarla diyaloğu güçlü biri…

 

Hem işine hem görüşünü savunduğu partisine yeterince zaman ayırabilen Sarı partisini güçlü kılmak için uğraş veriyor.

Seçimlere bir yıldan fazla var. Buna rağmen Bülent Sarı seçim çalışmalarını şimdiden başladı bile. Sessiz ve derinden yaptığı çalışmalarla kuşkusuz partisine büyük kazanımlar sağlıyor.

 

Uyumlu bir kişilik profiline sahip olan Bülent Sarı çevresinde de sevilen biri… Hiç kimseyle polemik yaşamamaya özen gösteren bir siyasetçi. Kim bilir beklide bu yüzden Sayın Sarı’yı köşeme konuk etmek istedim.

 

Kartepe’de Bülent Sarı’lı CHP; Sayın Yalçın Kuşkan’ın, geçtiğimiz günlerde “Ak Partinin muhalefeti yok” sözüne tezat bir çizgi çiziyor. Bana göre Kartepe de Ak Parti’nin CHP’den korkmalı. CHP önümüzdeki yerel seçimlerde iyi bir adayla Ak Parti ile birlikte finiş çizgisine en yakın parti olabilir.

 

Sayın Bülent Sarı’nın iyi diyalogları sayesinde CHP de siyaset yapmaları sayısı Kartepe’de artacak.

CHP’de siyaset yapmak zordur. Başarılı olmak zordur, başarıyken takdir görmek ise çok çok zordur. Umarım Bülent Sarı’nın kıymetini CHP’de bilir.

 

Genç. İstekli. Enerji yüklü insanların siyasette olması bana mutluluk veriyor. Bu CHP olur AKP olur DP olur DSP olur ya da SP olur partinin hiçbir önemi yok. Önemli olan temiz insanların siyaset yapmasıdır.

Siyasette tecrübe çok önemlidir ancak tecrübede yaşayarak elde edilen bir meziyettir.

Siyaset yapan kişi kendisine menfaat sağlamak için değil, temsil ettiği halka bir şeyler verebilmek için siyaset yapmalı. Onu onura eden tek şey ise taktir edilmek olmalı.

 

Siyasette var olmak ve uzun soluklu kalabilmek için dürüstlük ilke edinmeli, maddi ve manevi gücünüz olmalı.

 

Siyaset dersi vermek benim haddime değil biliyorum. Ben bunları bir seçmen olarak yazıyorum. Bülent Sarı çizgisini bozmadığı sürece başarı bir siyasetçi olarak kent kulisindeki yerini koruyacak. Bir dip not eklemek gerekirse CHP’nin önümüzdeki dönemlerde milletvekilleri arasında Bülent Sarı’yı göreceğimize inancım tamdır.

 

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem