23 Nisan 2019 Salı
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu hesabı ahirete bıraktı ama…

Hayrullah Demiray

29 Ocak 2013 tarihli yazısı

Önceki akşam uzun yıllardır çalışmalarını yakından takip ettiğim ve takdir ettiğim iş dünyasının önemli kuruluşlarından biri olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi’nin 17. olağan genel kuruluna sevgili başkan Recep Bilal Şengün’ün daveti üzerine “Davete icabet etmek sünnettir” diyerek gittim.

Güzel bir havada geçen genel kurulun hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Öncelikle Recep Bilal Şengün’ün cesaretli konuşmasını ayrıca tebrik ediyorum. Sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sayın İbrahim Karaosmanoğlu da bir konuşma yaptı ve bu konuşmayı dikkatle takip ettim. Çünkü yıllardır sayın Karaosmanoğlu’nu tanırım ve yaptıklarını çok zaman takdir ederim. Sayın başkanım da adam çalıştırmanın ne kadar zor olduğundan bahsetti. Başkan, geçtiğimiz dönemlerde sermayenin renklendirilmesiyle ilgili değerlendirme de yaptı ve şimdi böyle bir sıkıntının olmadığından bahsetti.

 

Buraya kadar herkes aynı fikirde. Diğer konuşmacılar da geçtiğimiz dönemde yaşanan bazı sıkıntılardan bahsettiler. Konuşulanlara hepimiz katılıyoruz ve inançla ve azimle yaşantımızı devam ettirmek içinde Peygamber efendimizin (S.A.S) de buyurduğu gibi rızkımızı ticarette arıyoruz.

 

Ve insan çalıştırmanın ticaret yapmanın zorluklarını herkes gibi sayın İbrahim Karasomanoğlu da elbette biliyor. Aynı zamanda bugün doğumdan ölünceye kadar hatta zengin fakir ayrımı yapmadan ölüm sonrasında hizmet verdiklerini aktardı. Ve bu konuda yarın hesap gününde Allah’a (c.c) hesap vereceklerini bunun için de uğraş verdiklerini ve inancın insan hayatında önemli bir yeri olduğunu elbette biliyoruz. Bu gerçekten güzel bir şey.

 

Lakin buradan sayın başkanıma bir şey söylemek isterim. Başında bulunduğu kurum Kocaeli’nin önemli kurumlarından bir tanesi. Ve orada olan bazı kişilerin de bugün sermayeyi kendi aralarında paylaştığını sayın başkanım bilmiyordur herhalde. Benim kendisine saygım sonsuz. Buradan bu uyarıyı yapıyorum ki, yarın mahşerde “Beni niye uyarmadığınız” dediğinde verecek cevabım olsun.

Birileri bugün sermayeyi kendisine göre renklendiriyor. Bunu da söylemek benim görevim çünkü geçmişte yaşanan sıkıntıları ben de biliyorum ama bugün bazı haksızlıklar yapılıyor.

 

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturundan yola çıkarak bunları söylemek ve yazmak gerekti diye düşünüyorum.

Şunu ümit ediyorum sayın başkan bu konularda yanlışlara asla müsaade etmez. Diyeceksiniz ki bunları nereden biliyorsun, evet bu yapılanlara bizzat şahidim. Kulaktan dolma bilgileri asla kullanmadım kullanmam da. Bunun da hesabının verileceğini biliyorum da ondan böyle bir şeyi yapmam.

 

Ben zaman zaman bu tarz uyarıcı yazılar yazıyorum ve bundan sonra da yazmaya devam edeceğim. Haksızlığı kim yaparsa yapsın dilimiz döndüğünce bunları dile getireceğiz. Bazı şeylerin dönüp dolaşıp aynı yerde odaklanması yanlış bana göre.

 

Geçmişte sermaye renklendiriliyordu doğru. İnançlı inançsız diye bir ayrım vardı. Bugün de partili veya yönetici ya da belli kurumlarda belli yerlerde arkadaşları dostları ahbapları olanlara işler veriliyorsa bu adalet midir?

 

Kimse sakın alınmasın gücenmesin darılmasın. Sadece elimizi vicdanımıza koyalım insanlara hizmet ederken insan çalıştırırken elbette hatalar olur ama göz göre göre bu hatalar tekrar edilmez diye düşünüyorum.

 

Büyükşehir Belediyesi’nde değil bu yapılanlar sadece ama ben sayın başkanımın konuşmasını hem dikkatle takip ettim hem de doğrusu bunlar duymak istediğim cümlelerdi. Çünkü 1993’ten beri sayın başkanımı tanıyan birisi olarak bu güne kadar yapılanların bazılarından haberdar olmadığını düşündüğümü de ifade etmek isterim.

 

Umarım sayın başkanım bunları da dikkate alırsınız ben görevimi yaptım ve yapmaya devam edeceğim.

Yanlış gördüğüm her şeyi de sizlerle paylaşacağım.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi