23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti’nin sırtında kambur olacaklar!

Hayrullah Demiray

29 Ocak 2013 tarihli yazısı

Geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme aldım Ak Parti ile ilgili. Bu yazımda ise daha önceki yazımı neden kaleme aldığımı anlayacaksınız.

Bu ülkenin Başbakanının dayısı vefat etti geçtiğimiz günlerde. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti camiasına başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum yazıma.

 

Evet, Başbakan faktörü Ak Parti için değeri biçilmez bir nimettir. Çünkü insanlarımız duygusal ve gördüklerine değer veriyorlar. Başbakan’ın dayısının tabutuna omuz vermesinden tutun da mezarlıkta okuduğu Kuran-ı Kerim’e kadar insanlarımız Başbakan’ı yakından izliyor ve bu hareketleri ona puan kazandırıyor.

 

İşte Ak Parti’nin içindeki bazı kimseler bu tür davranışlardan uzak.

Onlar sadece menfaatlerinin peşinden koşuyor ve onlar için en önemli şey KALKINMAK. Her şeyi kendileri yönetmek, idare etmek istiyor.

Bu grubun oluşmaya başladığını herhalde sadece ben görmüyorum bunu herkes görüyor ama belki de dile getirmiyor.

Bu ülkede Başbakan’ın yaptığı bazı şeyler eleştirilebilir. Ama benim kanım, Başbakan’ın bazı şeyleri göstermelik değil de içten yaptığı şeklinde. Amma velakin partinin içerisinde olan ya da dışarıdan partiye destek veriyormuş gibi görünenler samimi değil ve partiye onlar çok büyük zarar veriyor. Ama bazı yöneticiler bunu hala görmezden geliyor.

 

Onun için zaman zaman yazılarımda bazen bu konulara değineceğim. Ak Parti’nin belki de kuruluşundan bu yana en çok bu dönem bunlar yaşanıyor.

Neden diyecek olursanız, Ak Parti’nin adaletli davranması gerektiği konularda bu içerisinde ve dışarısında her şeye hakim olma anlayışı içerisinde olan bir gurup gittikçe bu partinin sırtında kambur olmaya başladı. Önümüzdeki seçimlerde Ak Parti bana göre bunun sancısını yaşayacak.

Geçtiğimiz seçimlerde insanlar sırf Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ince davranışları ve halkla iç içe olmasından dolayı teveccüh gösterip bu partiye oy verdiler. Amma bu seçimde öyle olacağını düşünmüyorum.

 

Zaman zaman bazı belediyeler ve yöneticilerle ilgili haberler çıkıyor medyada. Bu haberlerin çıkış kaynağı neresidir diye hiç merak etmiyor mu Ak Parti yöneticileri? İşte ben söylüyorum. İçeride olan her şeyi kendi menfaati doğrultusunda yönlendirmek isteyen ve ortakları da bizzat parti yönetiminde olan ve adeta Kocaeli’nin belli yerlerinin işlerini kendi tekellerinde tutmak isteyen deyim yerindeyse menfaatleri için satamayacakları adam olmayan kişiler bu bilgileri sızdırıyor.

 

Elbette doğruların kamuoyu tarafından bilinmesi şart. Amma velakin her şeyi kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendiren insanların bana göre ekmeğine yağ sürmemek gerekir.

 

Bir taraftan ‘Kamuoyunun aydınlatacağız’ diye belli bilgileri basınla paylaşıp sonra da belli kademelerdeki arkadaşlarını dostlarını hiç düşünmeden satanlar yarın bir gün daha da tehlikeli bir hal alacaklar ben söylemiş olayım.

 

Neden derseniz kamuoyunu aydınlatmak bizlerin görevi. Ama bizler kamuoyunu aydınlatalım derken birileri diğer taraftan bunları kullanmaya çalışıyor. Bizi kendilerine kalkan yapmalarına asla müsaade etmeyiz. Hayatta hiç kimseyi basamak olarak kullanmadım. Birilerinin de bizi basamak olarak görmesine müsaade etmem.

 

Kimsede sakın ola bizim ve bizim gibi gece gündüz çalışarak hayatını idame ettirmek için mücadele edenlerin sırtına binmeye kalkmasın. Hele bir de bunu iktidarda olanları kullanarak asla yapma çabasına girmesin. ‘Ben güçlüyüm güçsüz olanı ezerim yeri geldiğinde satabildiğim arkadaşlarım var’ deyip bunu yapmaya kalkmasın.

 

Bunları görmeyen ya da göremeyen Ak Parti’nin önde gelenlerinin artık uyanma zamanları. Herkes bir yerleri parselliyor. Halk da artık bunu görüyor. Sizler buna bir önlem almazsanız bu seçim sürecinde mutlaka sorunlar yaşayacaksınız.

 

Başbakan’ın yapmış olduğu bütün incelikleri, halkın teveccühünü, kendi menfaatleri uğruna birilerine harcatmamak gerektiğine inanıyorum.

Ak Parti bu tarz kişilerin önüne geçmez ve bütün her şeyi bu belli zümreye kullandırmaya devam ederse, bunun kaybını da mutlaka yaşayacaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem