21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti’nin içindeki bukalemunlara dikkat

Hayrullah Demiray

26 Ocak 2013 tarihli yazısı

AK Parti’nin Türkiye’de ve ilimizdeki gücünü tartışmaya gerek olmadığını herkes biliyor. Lakin Ak Parti’nin kuruluş amacı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın misyonundan giderek sapmalar olduğu da aşikar. Neden diyeceksiniz. Çünkü son zamanlarda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin içinde hem farklı içten içe bir yarış başladı hem de AK Parti’nin içerisinde yer alanların bir kısmı ‘Adalet’ büyük bir çoğunluk ise ‘kalkınma’ tarafına geçmek için ellerinden geleni yapıyor.

Hatta bu konuda zaman zaman Ak Parti’nin içerisindeki yarışta, farklı kişilere çelme takmak konusunda bazı kişiler uzmanlaşmış. Artık baktı ki işler gelmiyor ya da belli kurumlardan başka yerlere işler gidiyor, bu konuda elinden geleni yapıyor bu kişiler. Belki bazılarınız biliyor ama benim bildiklerim de bende kalsın. Onları günü geldiğinde açıklayacağım.
 
Beyler unutmayın koltuklar gelip geçicidir halk her zaman kalıcıdır. Bunu unutmamak lazım. İnsanlar teveccüh gösteriyor ve oy veriyor o koltuklar kimsenin malı değil. Hatta bazıları partinin içerisinde olmasa bile dışardan artık iş kovalıyor. Ama ayak oyunlarından da vazgeçmezler.

Bu ve benzeri insanlar artık iktidar daha da fazla güçlendikçe, onlar da gücün yanında yer alıyor.Oysa onlar her devrin adamıdır. Onlar bukalemun gibidir. Onlar çok fazla ve çok kolay renk değiştirir.

Bugün ilimizde de zaman zaman belediye başkanları ya da Ak Parti’nin üst düzey yöneticileri bazı eleştirilerde gazetecilere kızıyorlar. Bence herkes yanında ya da yanı başında duran insanlara ya da sadece paranın dostluğuna inanan ve iktidarın gücünü kullanmaya çalışan ve bu konuda da dün hiçbir şeyi olmayan ama bugün milyarlarla oynayan ve her alanda başkalarının önünü kesip ‘sadece biz herşeye hakim olmalıyız’ diyen bir grubun farkında olunmuyor.

Bu ve benzeri insanların yapmış olduğu yanlış hareket ve davranış ya da kendilerine sırf bazı şeyler verilmediği için kıyameti koparan ve adam satan adamlara dikkat etmediği takdirde, gelecek günlerde daha çok sıkıntılar çıkabilir benden söylemesi.

Ben her zaman söylüyorum. İnsan her şeye rağmen dik duracak dik olacak. Doğrudan ve haklıdan yana olacak, haksızın da karşısında olacak. İşte buradan yola çıkarak Ak Parti’nin ismi ile bağdaşmayan ve Ak Parti’ye yakışmayacak davranışlar sergileyen ve sırf iktidarın hem gücünü kullanıp hem de içten içe Ak Parti’yi kemiren bir grup oluşuyor. Ve yarın seçim döneminde Ak Parti’nin kurmayları ne demek istediğimi daha iyi anlar.

Bugün bakıldığında Ak Parti’nin başındaki Recep Tayyip Erdoğan her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplıyor ve izlediği yol ve yöntem çok doğru. Bana göre kimsenin yenemeyeceği bir lider.

Son dönemlerde de yapmış olduğu ataklar da bunun göstergesidir. Normalde iktidarda olan parti yıpranır. Ama bu Ak Parti için geçerli olmuyor. Bunun en büyük sebebidir bana göre Başbakan. Lakin Başbakan bunları yaparken son dönemde Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu gibi isimleri Ak Parti saflarına katarak aslında partiyi daha da güçlendirdi. Ama bunlar olurken de bir taraftan kendini çok akıllı uyanık görenler ve iktidarın tüm nimetlerinden faydalanmak için her şeyi mubah sayanlar eğer birde ilimizdeki bazı yöneticilerle bir vesileyle bir arkadaşlıkları dostlukları varsa bunu da kullanarak her şeye hakim olmanın peşinde koşturuyorlar ve her şeyi mubah sayıyorlar.

Ben doğrudan tarafım halkın tarafındayım onun için de bu yazıyı yazmayı uygun gördüm. Devamı da gelecek. Bunu neden yazdın derseniz bazen yöneticiler kendi etrafındaki sahte kişilikleri göremiyorlar da ondan.

Bazıları ise karda yürüyüp izini belli etmiyorlar. Menfaatleri için adam satmayı da mubah sayıyorlar. Onların bu zihniyetine karşı gösterilen bir tavırdır ve doğru tarafsız ve objektif bir anlayışla bu yazı ve benzerlerini kaleme almayı uygun görüyorum.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem