23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gazetecilik buysa ben gazeteci değilim

Hayrullah Demiray

25 Ocak 2013 tarihli yazısı

16 Ocak Basın Onur Günü bizim meslekte önemli saydığımız ender günlerden biri. Bu günün yaşanması ve yaşatılması için Kocaeli Gazeteciler cemiyeti ve Kocaeli Valiliği, her yıl ortak bir organizasyonla günün anlamını ifade eden bir davet düzenliyor.


Bana göre organizasyonda her hangi bir sorun yoktu ama bazı kişilere ve köşe yazarları göre sorun çok ciddiymiş. Davetleri içki içme mekanı olarak gören ve özellikle içki içmeden rahat edemeyen meslektaşlarımız var.

 

Eleştirilerde vay efendim neden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti bu işi organize etmemiş yada gazete patronlarından destek istenmemişte valiliğin organizasyonuna dahil olmuş. Bunlardan bahsedenler Kocaeli’de sadece birkaç tane gazete olduğunu iddia ediyor ve kendilerini dev aynasında görüyor.  Neden ? diyeceksiniz… Bu güne kadar meslek örgütlerini tanımayanlar, etkinliklerine organizasyonlarına katılmayanlar, cemiyeti dışlayıp hep eleştirenler, bugün farklı konuşur oldu.

 

Ya her şeyi bir kenara bırakalım, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve son basın toplantısını Kocaeli’de yapmasından dolayı kutlanan 16 Ocak illa kadeh tokuşturularak mı kutlanmalı. Ben kimsenin içkisine karışmam, içsin yada içmesin de demem. Ancak eğer ki içecekse birileri kendi paralarıyla içsin isterim.  Bende o gazeteciler cemiyeti mensubuysam ve aidat ödüyorsam onunla içki içilmesini istemem. Samimiyetten uzak söylemlerle de tüm organizasyonu bu gazete patronunun yada patronlarının vereceği paraya bağlamam.

 

Sadece belli zamanlarda her şeyi kendi kafasına göre yapmak ya da sadece belli zamanlar da başka yayın kuruluşu olduğunu hatırlamak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Bu kentin gerçekten de doğru tarafsız ve objektif yayıncılık anlayışına sahip gazete ve dergilerin çoğalmasından belki birileri rahatsız oluyor.  Olabilir amma ve lakin bence de bu tür kuruluşlar artması çok seslilik bakımından önemli olduğu inancını taşıyorum.

 

Yaklaşık olarak iki yıllık süreç içerisinde herkes bu gazeteye her geçen gün daha fazla teveccüh gösterdi. İlkeli yayıncılık anlayışımızdan asla taviz vermiyoruz, bu günlere gelene kadar bir çok kişi çelme takmak istedi ve hala da ayak oyunlarının devam ettiğini görüyorum. Kim ne yaparsa yapsın bildiğimiz yolda dosdoğru yürüyeceğiz.

 

Kimseyle özel bir kavgaya girmeden kimsenin tarafında olmadan her zaman doğrudan taraf olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.

 

Maksadımızı aşan ve arkasında duramayacağımız hiçbir habere imza atmıyoruz. Ve imza attığımız her haberin de arkasında duruyoruz.

 

Genç dinamik ve işinin ehli bir ekiple her geçen gün daha trendi yükselen ve her geçen gün yeniliyoruz kendimizi ve yenilemeye devam ediyoruz.

 

En son www.bizimyaka.com da yapmış olduğumuz yenilik rakiplerimizi kıskandıracak cinste başarılı olmamızı sağladı ve bu konuda gayret gösteren arkadaşıma ve gazetenin tüm her aşamasında emek sarf eden arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Rahatsız olan olsun ama Kocaeli’de Yeni Kocaeli, yani Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi gümbür gümbür geliyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem