16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti Kandıra'da Cengiz Kan yeniden olur mu?

Hayrullah Demiray

23 Ocak 2013 tarihli yazısı

Ak Parti Türkiye’nin son on yılına damgasını vurdu. 2014 yerel seçimlerine disiplinli bir şekilde hazırlanan Ak Parti, iktidarını korumaya çalışacak. Ak Partiyi yıkmak isteyenler ise daha gülcü adaylarla seçime hazırlanıyor. Genel anlamda ilimizi değerlendirdiğimizde birçok adayın yeniden seçimi almaması için önünde pek engel yok. Ancak bu demek değildir ki yıkılamazlar…
Adı Ak Parti’de olsa aday çok önemli.
Bu kentte Ak Partinin gücü tartışılmaz lakin zaman zaman yapılan bazı yanlışlıklarda yok değil. Özellikle son dönemlerde Kandıra’yla ilgili çok şeyler gündeme geliyor. Bana göre Ak Partili yetkililer bu konuda da mutlak suretle düşünüyordur.
Kim bilir beklide zamanı geldiğinde gerekenin yapılacağını

İl Başkanı Sayın Mahmut Civelek’in de daha önce açıkladığı gibi son dakikaya kadar bütün başkanlarımızın arkasındayız. Cümlesinde ki "Son dakikaya kadar" ibaresine dikkat çekerim. Buradan bana göre seçim sürecine girildiğinde bazı şeylerin mutlaka değişeceğini ve hiçbir şeyin riske atılmayacağını tahmin ediyorum.

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan’ı yakinen tanımam ama son dönemlerde ki yaptıklarını yakinen takip ediyorum. Bana göre bu konuda Ak Partili yetkililerin bir an önce bir şeyler yapması gerekmektedir.
 
Halka şunu söyleme lüksünüz yok “Biz öyle istedik öyle oldu”  çünkü belediyeler kimsenin babasının malı değil halkın ortak malıdır. Onun için o makam egoları tatmin yerine dönüştürülmemelidir.

Şöyle bir anlayışta bana göre doğru değildir,  “Bu bizdendir her ne yaparsa doğrudur, Bu bizim görüşümüzden değildir ne yaparsa yanlıştır”

İnsanlar yanlış yapıyorsa ya da bu konuda yanlışları varsa mutlak suretle onların yanlışlarını düzeltmeleri için ikaz edilmesi gerekir. Mutlaka ikaz da ediliyordur,  lakin düzelmiyorsa bu insanları seçim zamanında seçmenin karşısına aday diye çıkartılmaması gerekir.

Hiçbir secim çantada keklik değildir. Seçmen araştırıyor, görüyor ve ondan sonra karar veriyor. Bana sorarsanız bu seçimde aday olamayacak olan belediye başkanları diye bir liste var ise bu listenin en başında Cengiz Kan vardır.

Bundan sonra da Kandıra ve diğer ilçelerimizde vatandaşın nabzını tutmaya devam edeceğim. Ve kulağımıza gelenleri sizlere aktaracağım.

Bizler bu konuda tarafsız ve objektif bir şekilde yaklaşmaya gayret ediyoruz ve yaklaşıyoruz kim olursa olsun doğruları halkın yararına olabilecek her şeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Ak Parti 2023 vizyonu için daha dikkatli çalışmalı bu günlerin kıymetini bilerek iktidar rehavetine kapılmamalı.
Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem