18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ticaret Odası’ndaki yarışta Recep Ekşi faktörü

Hayrullah Demiray

22 Ocak 2013 tarihli yazısı

Kocaeli Ticaret Odası son dönemlerin en büyük yarışına sahne oluyor.

Elbette Kocaeli için aslında önemli bir kurum olan Ticaret Odası bugüne kadar sadece makam olarak kullanılan, üyelerinden aidat toplayan yalnız seçim dönemlerinde bile on bini aşkın üyesi olmasına rağmen en fazla 2.500 ila 3.000 civarında üyenin oy kullandığı, aslında büyük bir kapasiteye sahip olmasına rağmen bir türlü değerlendirilemeyen bir kurumdu. KOTO’nun bir misyon üstlenemediği herkesin malumudur.

 

Şimdi Kocaeli Ticaret Odası için üç grup çalışıyor mevcut başkan İbrahim Keleş tekrar aday diğer bir aday da Murat Özdağ’ın ekibi yenilikçiler ve diğer bir aday da Halen Meclis Başkanı olan Recep Ekşi. Onlarda Vizyonel Grup olarak kendilerini değerlendiriyorlar.

 

Yenilikçiler farklı projelerinin olduğunu ve bu projeleri hayata geçirmek için adım attıklarını söylerlerken Ekşi grubu da yapmış olduğumuz röportajda 41 yani Kocael’inin plakası kadar projeye imza atacaklarını ve önümüzdeki günlerde de bu projeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.

 

Sayın Ekşi öncelikle bu işe kalkışmalarının tek sebebinin mevcut yönetiminin başarısızlığı ve odanın iyi yönetilmediğinin kendileri tarafından takip edildiği olduğunu söyledi. Bu işe arkadaşlarının isteği ile bir grup halinde talip olduklarını ve oda yönetimine bir şeyler almak için değil vermek ve odaya bir şeyler kazandırmak için talip olduklarının altını çizdi. Sayın Recep EKŞİ öncelikle kendi komitelerinden çıktıktan sonra tam olarak aday olabileceklerini beyan ederek komite seçimlerinin önemine değindi.

 

Benim de en çok eleştirdiğim odanın bazı yönlerini paylaştığımda, onların da sorunların bu kadar büyük olduğunu bilmediklerini anladım. Yani odanın en çok eleştirilen bilirkişi parasının yüksek oluşu konusunda Sayın Ekşi kendilerinin bu göreve geldikleri takdirde bu ve benzeri konularda düzenlemeler yapacaklarını ve üyelere yarar sağlayacak adımlar atacaklarını bizim aracılığımızla deklare etti.

 

Şimdi aslında bu dönem bana göre Ticaret Odası’nın bu kadar hareketli bir seçim geçirecek olması üyelere yansıyacaktır. Dolayısıyla bu seçim sürecindeki verilen sözleri ve yapılacakları deklare edilen ve edilecek olan hizmetlerin bizzat takipçisi olacağımızı buradan vurgulamak isterim. Çünkü bizler de bir nevi kamu görevi üstleniyoruz onun için yapılanlar sadece şahsi olarak bizleri ilgilendirmiyor toplumdaki insanlarımızı da bilgilendirmek ve bazı konuları arşivlerden hatırlatmak ta bana göre bizlerin görevi ve sorumluluğudur.

 

Sayın Ekşi ve ekibi özellikle bu konuda kendilerine teveccühün fazla olduğu konusunda ve seçimi odada yeni bir şeylerin olması ve odanın hak ettiği değerin kazandırılması bakımından bu göreve talip olduklarını vurgularken, özellikle geçtiğimiz dönemde İbrahim Keleş’le birlikte hareket etmesine de açıklık getirdi ve şuan yapmak istedikleri işleri yapabilmek için destek verdiklerini lakin Sayın İbrahim KELEŞ seçildikten 6 ay gibi bir süre sonra farklı davranmaya başladığı için odanın da bu süre içerisinde başarısız olduğunu beyan etti.

 

Odanın iyi bir seçim geçirmesi temennisiyle ve söylenenlerin bizzat takipçisi olacağımızı bir kez daha vurgulayarak bütün adaylara başarılar diliyorum.

 

Saygılarımla… 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem