23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu’ndan yorulduğunu söyleyenlere mesaj

Hayrullah Demiray

11 Ocak 2013 tarihli yazısı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu göreve geldiği günden beri spor yapmayı yürüyüşü çok seviyor.

Gerçekten de Kocaeli’nin yükü her geçen gün artıyor ve başkan ciddi anlamda yorulduğunu da bana göre hissediyor.

 

Ama bana göre bir dönem daha genel merkez ve Başbakan takdir ederse Büyükşehir Belediyesi’nin başında olup bu dönem gerçekleştirilmesi gereken projeleri bitirip Kocaeli’de kalıcı eser bırakmak istiyor.

 

Lakin eğer genel merkez ve Başbakan "yok dinlen" ya da farklı bir konumda devam et derse de bundan herhangi bir şekilde gocunmayacağını söylüyor Karaosmanoğlu.

 

Ak Parti’de diğer partilerde olduğu gibi kırgınlık olmayacağını ve her şeyin istişare ile olacağını biliyor.

Benim edindiğim izlenim, başkan Karaosmanoğlu’nun bir dönem daha belediye başkanı olmak istediği.

Kocaeli elbette önemli bir kent.

 

Ben şahsen İzmir gibi sahili olan yerlere gittiğimde oralardaki o sahilin güzelliğine hayran kalır ve "Bizde de deniz var ama böyle bir sahilimiz yok" diye hayıflanırdım.

 

Bu konuda gerçekten de Sayın Karaosmanoğlu’na teşekkür etmek gerekir.

Elbette zaman zaman kişisel değil kurumsal olarak mutlak surette yapıcı eleştirilerde bulunuyoruz ama yenilenen Kocaeli’yi de görmemek haksızlık olur.

 

Basın olarak bizler de kendimizi bazı klişelerin dışına çıkarmalıyız. Çünkü her gün bir insana kötü denmez, her gün de iyi denmez.

Doğru tarafsız ve objektif olunabilmeli.

 

İşte bu anlamda da gazetemizi akşamları takip ettiğini özellikle yayın politikamız konusunda gerçekten de önemli bir misyon üslendiğimize de değinen Karaosmanoğlu “Bu konu gerçekten de önemli. Kalıcı olmanın yolu tarafsız bir bakış açısından geçmektedir” diyerek bizlerin de bu konuda gayret göstermemizi ve şu ana kadar olan yayıncılık anlayışımızla örnek olduğumuzu ifade etti.

Sayın Karaosmanoğlu önemli projeleri Kocaeli’ye kazandırmaya devam edeceklerini, çalışırken seçimin ne zaman olduğuna değil verdiği sözlerin ne kadarını yerine getirebildiklerine baktıklarını ve bu konuda da ‘Yarın acaba aday olur muyum’ hesabı da yapmadıklarına vurgu yaptı. Bana göre de doğrusu bu.

 

Lakin şunu da özellikle belirtmek isterim ki İbrahim Karaosmanoğlu aday olmayacak yoruldu diyenlere de bir cevaptı aslında bu. Sürekli yürüyüş yaparak genç ve dinamik olduğunu hala herkese gösteriyor sayın Karaosmanoğlu. Geçtiğimiz günlerde Allahüekber Dağları’na yapılan yürüyüş de bence bunun kanıtıydı.

 

Çok net bir şekilde başkan "Aday mısınız?" dediğimde "Elbette adayım" demesi bu konuda herkese aslında bizim aracılığımızla bir cevaptı. Elbette eleştiri olacak ama başkan Karaosmanoğlu bu konuda tıpkı bizim gibi düşünüyor. Eleştirilerin kişiselleşmemesi, hizmetlerin aksamadan ilerlemesene nende olacak. Aksi bir durumda ise hizmetlerin aksayacağına inanıyor başkan Karaosmanoğlu. Biz de aynı şeyi düşünüyoruz gazete olarak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem