20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Terörün çözümünde CHP’nin rolü önemli

Hayrullah Demiray

08 Ocak 2013 tarihli yazısı

Siyasilerin görevi bu ülkenin bugünün ve yarınını düşünmektir. Ama maalesef bugüne kadar yaşananlara baktığımızda ülkenin siyasetinde hep kısır çekişmeler yaşandığı için ülkenin son 30 yılında birçok kaybımız oldu. Daha öncesi de var ama bizler bu ülkede terör yüzünden çok acılar yaşadık. Bu da bu ülkenin hem ekonomik hem de sosyal kanayan bir yarası haline dönüştü.

 

Bana göre bunun aslında bir çok çözümü olmasına rağmen siyasetçilerin kendi egoları yüzünden çözülememiş. Ama bugüne gelindiğinde hükümetin atmış olduğu adım kadar bana göre ana muhalefet partisi CHP’nin bu konuya verdiği destek de önemlidir.

Neden diyeceksiniz.

 

Bu meclis bir çok konuya çözüm bulma noktasında adım atmazsa gelecekte bu ülkeyi emanet edeceğimiz evlatlarımız ve onların geleceklerini de karartmış oluruz. Lakin bugün dikkatli atılacak adımlar belki de birkaç yıl içerisinde etkilerini gösterecek ve yıllardır o bomboş dağlara atılan bombalar ve dolayısıyla yapılan onca masraf da ülkenin kasasında duracak ve bundan bu ülke kazançlı çıkacak.

 

Hep birileri bizlerin arasına nifak tohumları ekerek bugüne kadar bizleri hep kavga ettirerek kendilerine menfaat sağladı.

Hem içeride hem de dışarıda hainler kol gezerken bizler hala bunu göremiyorsak ve bunlara hala bir çözüm bulamıyorsak, ve bugün aslında elimizde önemli bir fırsat varken bu fırsatı değerlendiremezsek bu Meclis yarın seçimlerde halka ne diyecek onu merak ediyorum.

 

İktidar "destek vermediler" deyip daha fazla destek isteyecek halktan. Muhalefette diyecek ki "İktidar terör sorununu çözmedi." Ve halkın desteğinin daha fazlasını isteyecek. Artık seçmen uyandı. Sormayacak mı ki bu işi hep beraber neden masa başında çözmediniz diye.

 

Yemekte toplantıda yan yana gelen siyasiler halkın dertlerini çözerken neden kavgaya tutuştunuz diye ben halk olarak oy vermeye gittiğimde bunu düşünürüm. Benim gibi diğer insanların da bunu düşüneceğinden kuşkum yok.

 

İşte o zaman mecliste olan bütün siyasilerin hatta meclis dışında kalanların da bu konunun çözümü için ellerinden gelen desteği vermeleri gerektiğine inanıyorum. Herkesin desteği önemli ama bana göre CHP’nin attığı adım belirleyici rol oynayabilir.

 

Bu konuda hem iktidarın hem de muhalefetin samimi olması gerekmektedir. İşte bu samimiyeti yakaladığımız anda aslında bu sorunların hepsi belki bir anda değil ama çokta uzun süre almadan çözülmüş olur.

 

Şimdi terörün bitirilmesi noktasında hükümetin atmış olduğu adımda CHP’nin de rol üstlenmesi gerekiyorsa üstlenmeli ve BDP ve MHP’nin de bu ülkenin geleceğini düşünerek bu konuda destek olmaları gerekmektedir. Yoksa yarın bu ülke insanına verecekleri bir cevapları olmayacaktır.

 

Ülkenin dirliği düzenliğini sağlamak ve devam ettirmek herkesin görevi ama siyasilerin boynunun borcu. Çünkü onlar bu ülkede ülke adına göreve talip olan insanlar.

 

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem