22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Onlar için çok geç olacak

Hayrullah Demiray

06 Ocak 2013 tarihli yazısı

Sayın İçişleri Bakanımız yılbaşını Hakkâri’de geçirdi. Yılbaşı gecesinde Hakkâri’de olması manidardır. Birilerine ve bir yerlere yılbaşı hediyesi sunması, verilebilecek en güzel cevaptır. Yani, ‘1071’den beri biz buradayız ve Allah izin verirse kıyamete kadar da burada olacağız’ diyor. Ağustos ayında terör örgütünün yanlıları tarafından taşlanınca, bazıları sevinçten dört köşe olmuştu. Televizyonlar İçişleri Bakanı’nın taşlandığını haber olarak geçerken, kimileri bu manzara karşısında kıçlarından gülmüşlerdi. Bazıları meseleyi hiç utanmadan ‘Hakkâri’de T.C Devleti yok’ diyecek noktaya getirmişlerdi. Bunların arasında emekli bir generalimiz de vardı. Şu an bir siyasi partinin genel başkanı olan o şahıs; "Hakkâri’de devlet yok. Orayı kaybettik" diyebilmişti.

 

İnsanın hiç inanası gelmiyor ama, maalesef bunları 70milyonun gözleri önünde, canlı yayında söylüyordu. Bu memleket ve millet üzerine dağda ki çoban kadar hassasiyeti olmayan insanların, devletin en üst katmanlarına kadar gelmesi hiç de tesadüf değil… Bir emekli general bunları konuşabilir mi? Hem de Türk kamuoyunun kahraman olarak bildiği bir şahıs bu. Hadi diğerlerine bir şey demiyoruz… Bilhassa basında ki terör örgütü yanlılarına. Onlar fıtratlarının gereğini yapıyorlar.

 

Ya bunlar? İdris Naim Bey’in Hakkâri sokaklarında dolaşması, çorbacıda çorba içmesi, inanıyorum ki; bazılarının yılbaşı gecesi keyfini kaçırmıştır. İçki dolu sofralarının tadı kaçmıştır. Ama İçişleri Bakanımız tekrar taşlansa idi demeyin keyiflerine…

 

Beyler, paşalar!

 

Bu devletin kökleri 1072’ye dayanır. Sizin sandığınız gibi 1923’e değil. Bu devleti siz söğüt ağacı falan mı sandınız. Bu devlet ulu bir çınardır. Bunu koca kafalarınıza sokun. Tarih içinde bu günkünden daha büyük badireler atlattık. Kardeş, amca ve amca çocuklarının ihanetine alışık bir devlet geleneğimiz var. Yani bunlara afsunluyuz. Biz, Yahya Kemal Beyatlı’nın dediği gibi, "Kökü mazide olan bir âtîyiz." Sayın Bakanımızın yılbaşında Hakkâri’de olması, “biz buradayız” mesajı umarım bir yerlere ulaşmıştır. Anlayanlar anlayacak. Anlamayanlar da sonunda anlayacak! Ehl-i Salip’in uşakları da anlayacaklar ama onlar için geç olacak!

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi