20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Nevzat Doğan ve SEDAŞ’a verdiği ders

Hayrullah Demiray

03 Ocak 2013 tarihli yazısı

SEDAŞ özelleştikten sonra vatandaşa yaşatmış olduğu çileyi bilmeyen yoktur.

Bu konuda vatandaşların şikayetiyle ilgili hemen herkes bir şeyler konuştu ama kimse bir şey yapmadı. Kimsenin söz geçiremediği SEDAŞ, ipe sapa gelmez bir kurum oldu ne yazık ki.

SEDAŞ adeta “dediğim dedik çaldığım düdük” diyerek şikayetleri göz ardı ediyor, kimse de buna ses çıkarmıyordu.

SEDAŞ’ın özelleştirilmesinde acaba gizli maddeler mi vardı?

Bunu kimse bilemez ama herkesin ortak buluşma noktası SEDAŞ’la ilgili bir şeyler yapılması zorunluluğuydu.

Ancak bu konuda kimse üzerine düşeni yerine getirmiyordu.

İşte bu noktada birinin çıkıp dirayetini ortaya koyması gerekiyordu.

 Bugün de haber merkezimiz sayfaları tasarlarken bir şey dikkatimi çekti. Bir yer mühürlenmiş ama mühürlenen yer sıradan bir işyeri değildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, SEDAŞ’ı mühürlemişti. Belediye, SEDAŞ’ın Şehit Rafet Karacan Bulvarı üzerindeki müşteri hizmet binasını mühürlemişti.

Tabi ki bu konuda Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı kutlamak gerekiyor.

Bazen bu tür konularda vatandaşın içine su serpiliyor.

SEDAŞ’ın yaptığı en iyi şey, elektriği zamanında kesmek. Eğer faturanızı yatırmayı unutmuşsanız, SEDAŞ gelir elektriği anında keser.

Ama bir arıza olduğu zaman SEDAŞ’a ulaşamazsınız bile.

En işlek caddede bile sokak lambalarının günlerce yanmadığı oluyor.

Bu nedenle bu konu hakkında yazı yazma gereği duydum.

Çünkü biz gazetecilerin görevi halkın lehine olan konulara hassas davranmaktır. SEDAŞ’ın mühürlenmesi ile Nevzat Doğan halkın gözünde büyük bir prim kazanmıştır bana göre.

Nevzat Doğan uzun süreden beri takip ettiğim bir isim. İzmit Belediye Başkanlığı döneminden hatta daha öncesinde doktorluğu döneminden beri televizyondan tanıdığım bir isim. Belediyecilik konusunda yapmış olduğu girişimleri gerçekten takdir edilecek cinsten. Neden derseniz belediyenin hep normal rutin çalışmaları değil de sosyal belediyecilik konusunda bana göre başarılı bir isim ve attığı adımlarını bazen hırçın asta da halkla ilgili konularda gerçektende takdir edilecek adımlar atıyor.

İzmit Belediyesi olarak yaptığı çalışmalar gerçekten takdirle izliyorum. Elbette bütün belediye başkanları siyasetçiler ve belli kurumların başında olan kişiler gibi yanlışları yok mu? Elbette var. zaman zaman hissi davrandığı konular mutlaka vardır ve olacaktır da. Ama en son bu yaptığı bana göre takdir edilmesi gereken bir durum.

Ve geçtiğimiz günlerde de SEDAŞ’ı Başbakan’a şikayet edeceğini duymuştum. Umarım bu konuda da bariz adım atılır ve Kocaeli’de SEDAŞ’tan yana şikayeti olan insanlar biraz nefes alır.

Çünkü olayların çözümünde Başbakan’ın etkisini kimse inkar edemez. Dolayısıyla bu konun Başbakan’a gitmesi demek belki de olayların çözüm noktası olacak.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi