19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mazıcı saçmalamış

Hayrullah Demiray

26 Aralık 2012 tarihli yazısı

Basından öğrendim. Nurşen Mazıcı ismindeki öğretim üyesi bir bayan, Osmanlı Sultanlarına, af buyurunuz; “veled-i zina” demiş. Veled-i zina; nikâhsız ana babadan doğan çocuk, piç demektir.

 

Şu sözün ağırlığını iffet sahibi, hayâ ve edep sahibi her insan hisseder ve ağırlığı altında ezilir. Biz burada, onun zikrettiği bu şenî sözü yazmaktan bile hazer ediyoruz. Artık bu sözü söyleyenin meşrebini, karakterini, seviyesini ve seciyesini varın siz tahayyül edin. Demek kendisi Osmanlıdan gelme değil. Onları veled-i zina olarak değerlendirdiğine göre, nesebi sahih bir İngiliz, bir Fransız, bir Alman veya ne menem bir milletten olabilir. Yani Türk ve Osmanlı topraklarında yaşayan bir millete mensup değil. Bizim devletimiz; yani Anadolu Türk Devleti 1923 yılında değil, 1072 yılında Kutalmışoğlu Süleyman Şah tarafından İznik’te kuruldu. 1923 te kurulan devlet değil, cumhuriyettir. Osmanlının devamıdır. Osmanlı saltanatı ilga ve hilafet lav edilmiş, yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Cumhuriyeti kuranlar da Osmanlı devletinin askerî ve sivil erkânıdır. Başka bir devletin değil. Yani devlet yokken yeni bir devlet falan kurmuş değiliz. Bazıları öyle sanıyor.

 

Herhalde bu bayan da onlardan biri olsa gerek… Çünkü öğretim üyesi olmuş bir kişinin bunları bilmemesi mümkün değil. 1923 ten ötesini Türk saymayan Türk olabilir mi? Bu topraklar üzerinde Anadolu Türk Devleti, Selçuk oğulları tarafından kurulmuş, yıkılınca da müteakiben Osmanoğulları tarafından kurulup devlet varlığını devam ettirmiştir. Selçukoğulları Türklerin Kınık boyundan, Osmanoğulları da Kayı boyundandır. Osmanlı’ya ve Seçuklu’ya düşmanlıkları, bu topraklar üzerinde bir Türk devleti kurmalarından dolayıdır. Hazımsızlıkları buradan kaynaklanmaktadır. Osmanlıya düşmanlıkları, kendilerinin Türk olmalarından dolayı değil, başka bir millete mensup olmanın gizli şuurunu taşıdıklarından dolayıdır.

 

Her Türk evladı Kutalmışoğlu Süleyman Şah’tan Fatih Sultan’a, Mustafa Kemal’den Abdullah Gül’e kadar hepsinin bizim devlet başkanımız olduğunu bilir ve hürmet eder. Sövmez. Sövenleri de sevmez. Onlar her ne kadar Marmara Üniversitesi öğretim üyesi olsalar da, milletimizin bir üyesi olarak ta kabul etmez.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem