18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Askeri, uçak taşıyacak

Hayrullah Demiray

23 Aralık 2012 tarihli yazısı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görev yapan erbaş ve erlerin hava yolu ile taşınması konusunda, Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğü arasında yarın protokol imzalandı.

 

Son dönemde asker sevkiyatı sırasında yaşanan terör saldırılarında verilen şehitlerin ardından, bu sevkiyatların daha güvenilir şekilde yapılması arayışı kapsamında gündeme gelen “hava yoluyla sevkiyat” uygulamasına yılbaşından itibaren geçiliyor.

 

İçimizi en çok yakan olaylardır şehit haberleri. Bu haberlerin azalması ve eline silah almadan sevkiyat sırasında şehit edilen Mehmetçiklerimiz, artık birliklerine uçaklarla gidecek.

 

Geçtiğimiz Eylül ayında Bingöl’de askeri sevkiyat sırasında PKK saldırısı sonucu 10 askerin şehit olması ve 63’ü asker 66 kişinin yaralanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı terör saldırıları nedeniyle sevkiyatların hava yoluyla yapılmasını istemişti.

Genelkurmay tarafından yayımlanan emirle de belli bölgelerdeki asker sevkiyatlarının hava yoluyla gerçekleştirilmesi pilot uygulamasına geçilmişti.

Bu süreçte Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında konuya ilişkin hava yolu şirketleriyle görüşmeler başlamıştı.

 

Görüşmeler neticeye vardı ve artık terör bölgelerine gidecek askerlerimizi Türk Hava Yolları taşıyacak.

Uygulamayı destekliyorum. Türk Hava Yolları gibi güçlü bir kurumun bu ihtiyaca cevap verebileceğine de inanıyorum.

Yeni yılla birlikte başlayacak olan bu uygulama sayesinde, askerlerimiz daha güvenli bir şekilde birliklerine ulaştırılacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nı ve Türk Hava Kurumu’nu u uygulamalarından dolayı kutluyorum…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem