19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tarihe saygısızlık yapılıyor birileri de bunu seyrediyor

Hayrullah Demiray

05 Aralık 2012 tarihli yazısı

Ülkemizde başbakanın her söylediği olay olur. Buna alıştık, lakin benim alışamadığım başka bir şey var. Bu ülkede bir kesim var ki, sırf başbakan söyledi diye doğru olan şeyleri bile karşısına alabiliyor. Doğrusu onların bu anlamsız bakış açılarına anlam veremiyorum doğrusu.

Geçtiğimiz günlerde benim de şahsen tasvip etmediğim ve ekranlarda yayınlanan, Muhteşem Yüzyıl ama (gerçi bana göre) “Yüzkarası Yüzyıl” dizisi. Nedenine gelince, tarihine bu kadar  düşman bir anlayış başka bir  ülke de görülmemiştir. O şanlı mı şanlı tarihimizi bu kadar küçümseyen bir zihniyet var mıdır bilemem? Ancak gerçekten de yıllar boyu dünyanın yedi kıtasında at koşturan bir ecdadın torunları bunları nasıl yapıyor, tabi o ecdadın torunları mı diye de düşünmeden edemiyorum.

Acaba başbakanın görevimi bu ülkenin geçmişine sahip çıkmak? Elbette öyle değil. Bu hepimizin görevi, çünkü geçmişimizle övünüyorsak geçmişimize de sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu ülkenin vatandaşı olan herkesin bu konuda bana göre görevidir.

Bu sadece başbakanı bu ülkenin başındaki kişi olması hasebiyle bu konuya sahip çıkma gereği duyuyor amma velakin bakıldığın da bu konu da herkesin üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmesi gerekirken, birileri oturup o dizide olan kostümlerin güzelliğinden bahsediyor. Diğeri ise hatunların güzelliğinden bahsedip, başbakanın söylediklerine atıfta bulunuyor.

Başbakana karşı olmak demek tarihe saygısızlık edenlerin de yanında olmayı gerektirmez. Bu ülke insanının hassasiyetleri var, onun içinde bu ülke insanının hassasiyetlerine saygı duyulması gerekir diye düşünüyorum.

Şimdi sormak isterim o dizideki hatunlar süper olduğunu söyleyenler gerçekten de bir kadın olması beni ziyadesiyle düşündürüyor. Çünkü kadın haklarının savunucuları bana göre bu kişiye karşı bir şeyler söylemeliler. Neden derseniz, toplumda kadına karşı yapılan haksızlıklardan dem vurulduğu bir dönemde kadını sadece reklam aracı olarak gören bir zihniyetle nereye varıla bilir.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem