16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HAS Partililer mi değişti? AK Parti mi?

Hayrullah Demiray

04 Aralık 2012 tarihli yazısı

Siyaset gerçekten de çok cilveli bir şey. Neden diyecek olursanız ne zaman ne olacağı belli olmayan ve söylenen sözlerin belki de en çok unutulduğu bir meslek haline geldi. Siyaset eskiden bir sanattı, günümüzde artık meslek halini aldı. Bizim çocukluğumuzda en azından öyleydi. Biri bir partiyi tuttuğunda asla ondan vazgeçmezdi ama günümüze baktığımızda durumun öyle olmadığını görmekteyiz.

Geçtiğimiz aylarda Has Parti’nin kapatılmasından önce Has Parti’de görev yapan bugünün Ak Parti’li mensuplarıyla zaman zaman oturup sohbet ettik. Bu sohbetlerimiz, gazetemizin merkezi Başiskele olduğu için genellikle orada oldu. Önce Saadet Partisi’nden seçilip sonra Has Parti’ye geçen belediye meclis üyeleri çok ağır eleştirilerde bulundukları dönemlerde ve bazı haberlerin yayınlanması için mailler attıklarında belgeli olan bütün haberleri yayınladık. Belgesi olmayanları da yayınlamadık ve bazen de çok ağır ithamlarda bulunuldu. Ama daha sonrasında iltihak etme konusu gündeme geldiğinde bir yazı daha yazmıştım. Acaba Ak Part imi değişti Has Partililer mi değişti diye. Bana göre Ak Parti değişmedi kendi gücünü göstermiş oldu. Has Parti’de görev yapan değerli eski Has yeni Ak Partili arkadaşlar buradan bir tavsiyem olacak. Eğer ki halka hizmet için -ki soranlara öyle diyorsunuz, ben de öyle umut ediyorum- saf değiştirdiyseniz o zaman bundan sonra söylediklerinize dikkat edin ki, yarın da arksında durabilesiniz.

Burada isim vermek istemiyorum amma velakin şu bir gerçek siyaset insanlara hizmet için olmalı. Kendi egolarını tatmin etmek için olmamalı. İşte eğer böyle olursa esas sorun orada başlar.

Şimdi Kocaeli’deki bütün Has Partililer Ak Parti saflarına katıldı. Bildiğim kadarıyla üst yönetimden bir tek Başiskele İlçe Başkanı Bilal Çakır Ak Parti’ye geçmedi. Tabi ki bu kendi kararı ama bana göre de takdir edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Şimdi aslında bu durumda bir sorun daha var. Çünkü gerçekten de bu geçiş yapan arkadaşların beklentileri neler? Acaba beklentileri olmadan sadece daha iyi hizmet üretmek ve katkı sunmak için mi bu yolu tercih ettiler? Bunu zaman içinde birlikte göreceğiz.

Bundan sonrada zaman zaman toplantıları takip edip daha önce mecliste söylenenlerin söylenip söylenmediklerini de görme imkanımız olacak.

Hiç kimse kusura bakmasın ama ben her zaman söylediklerimin arkasındayım ve siyasetçilerimize de bunu tavsiye ediyorum. Doğruya doğru, yanlışa yanlış deyin ama kendiniz için değil millet için. Çünkü sizleri seçip oralara getiren halktır ve yine hakkınızda kararı halk verecek.

Bu sadece bir parti için geçerli değil. Tüm siyasetçiler için geçerli olan bir unsur olmalıdır.

Şimdi beklentilerin karşılık bulmadığında neler yaşanabileceğini hep beraber göreceğiz. İşte o zaman esas olayın iç yüzünü görme imkanımız olacak. İstekler neler ve karşılık bulabilecek mi, göreceğiz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem