23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Artık İsrail düşünsün

Hayrullah Demiray

30 Kasım 2012 tarihli yazısı

Günlerdir masum Filistin halkının üstüne çoluk çocuk, asker- sivil demeden İsrail bomba yağdırıyor. İnsanlığın uyanması için bu dehşette bir facianın mı yaşanması gerekiyor? Hayret doğrusu. Bilmiyorum, insanlık tarihi boyunca insanlık kendisini bu kadar unuttuğu dönemler olmuş mu acaba? Hiç sanmıyorum. Allah aşkına bir bakın şu akıl almaz vahşete ve o vahşete göz yuman firavunlara. AB Hamas’ı suçlayarak İsrail’i aklamaya ve masum göstermeye çalışıyor ve utanmadan savunma hakkını kullandığından dem vuruyor. İsrail’in güvenliğinden sorumlu olduklarını beyan ediyor. ABD ise ondan bir adım daha ileri giderek, İsrailin yaptıklarına adeta alkış tutarak cesaret veriyor. Yap yapabildiğin kadar, yık yıkabildiğin kadar, öldür öldürebildiğin kadar demeye getiriyor. Ne güzel dünya değil mi? Beyler! Hani insandınız? Hani insanlığa medeniyeti siz götürmüştünüz? Eğer siz insansanız, yeryüzünde hayvan yok demektir. Mevlana Hazretlerimiz boş yere buyurmamış:” İnsan sureti ile insan olsa idi, Ebu Cehil’le Ahmed arasında hiçbir fark olmazdı. İnsan sureti ile insan değil cevheri ile insandır.” diye. Zaten sizin desteğiniz ve cesaretiniz olmasa idi, İsrail bu katliamları yapabilirmiydi? Bir avuç Yahudi Ortadoğu’ya ve müslümanlara meydan okuyabilirmiydi? Bunun için İsrail’den önce katil sizsiniz. Onlara bu cesareti siz vermeseydiniz, oldukları yerden kıpırdamayamazlardı bile. Evet, suçlu önce ABD ve AB’ dir. Bu şekilde İsrail’i kullanarak, Ortadoğu da müslümanları katlederek ve huzur vermeyerek dünya saltanatına devam etmek istiyorlar. Ama inşâllah bundan böyle saltanat koltuklarında rahat oturamayacaklar. Çünkü ; “Bunun hesabı mutlaka sorulacaktır.” diyen dağdaki çoban değil, T.C Devletinin Başbakanı. O böyle konuştuğuna göre, ayağa kalktığımızın ve tarihi misyonumuzu yerine getireceğimizin bir işaretidir bu. Belki bedeli ağır olacaktır ama, ödeteceğimiz bedel bizimkinden beş misli olacaktır. Artık Türkiye İsrail’in üzerinden elini çekmiştir. Yani kağnı gölgesinde yatıp kendi gölgesi sanan itin üstünden kağnı gölgesi kalkmıştır. Bundan böyle bizim düşünecek bir şeyimiz yok. Kazığı kim sivriltti ise o düşünsün!

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem