24 Nisan 2018 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

65 lira kredi kartı aidatı

29 Kasım 2012 tarihli yazısı

 

Bankaların türlü kazanç yollarından biride üyelik aidatı… Birçok banka yapılan alışveriş karşılığında puanlar veriyor ve bu puanlar para olarak ta kullanılabiliyor. Kiminin adı Cip Para, kiminin ise Word Puan…

Kredi kartı kullanıcısını saf yerine koyanlar bu puanların yılsonunda banka aidatı olarak geri alındığını bilmediğimizi sana bilir.

Ancak verilen puandan daha yüksek bir rakamda olan üyelik aidatı kart kullanıcılarının canını sıkmakta.

 

Bir kredi kartı için 65 TL üyelik aidatı alan banka, bunu hangi hak ve adaletle talep edebiliyor. Bir yıldır hiç işlem yapılmamış olan bir banka kartından 45 TL işlem parası nasıl alıyor.

Sorun bankalarda mı? Yoksa bizleri bankalara muhtaç edenlerde mi?

 

Bu konuyu neden yazıyorum biliyor musunuz?

Dün sabah kredi kartı ekstrem geldi.

Aslında çok adetim değil, ekstreyi incelemek. Ancak ekstrenin en altında “ÜYELİK AİDATI”  yazısını fark edince merak ettim. Ben hangi derneğe üyeyim, ne zaman otomatik ödeme talimatı verdim diye.

Meğersem bankalar bunu her yıl kesiyormuş.

Hemen bankayı aradım ve bana şunu söylediler, 3 ay içinde 2 bin 400 TL alış veriş yaparsanız üyelik aidatı ödemezsiniz, bir yıl içinde şunu-bunu yaparsanız üyelik aidatı ödemezsiniz…
O sıralarken ben kararımı verdim ve Word Cart’ı mı kapatırdım.

Telefonun ucundaki görevli, bana, “Kartı kapatırsanız bile üyelik aidatını ödemeniz gerekir” dedi…

O halen üyelik aidatının peşinde. Bu kadar ufak hesaplar içine girmesi beni iyice kızdırdı. Kartımı kapattırdım. Üyelik aidatını ödememek için ise elimden gelen gayreti göstereceğim.

İstenilen para bana göre haksız kazanç… Üyelik ücreti, işlem parası, faiz, o, bu derken her yıl bankaya dünyanın parasını ödüyoruz.

Hemen herkes bankalarla ilgili sıkıntılar yaşamakta. Bu sıkıntıları aşmak için önce banka görevlileriyle görüşen mağdur vatandaş, daha sonra hakkını hukuki yönde arıyor. Bende öyle yapacağım. 65 TL’lik aidatı ödememek için gerekirse 650’TL harcayacağım.

 

Bir araştırma yaptım bununla ilgili olarak Tüketici Derneklerinin girişimleri olduğunu öğrendim. Hatta bununla ilgili dilekçe örneklerine aktım. Tüketici Hakem Heyetlerinin bu konularda faal olduğunu öğrendim.

Yasal olarak elimden geleni yaparak 65 TL’lik bu parayı ödememek için uğraşacağım. Fazla parası olmayan herkese de tavsiye ederim.

Vatandaşın cebine zorla sokulan kredi kartları için aidat ödemek bana çok mantıklı gelmiyor.

 

++++++++++

 

Vatandaş istedi Gölcük Belediyesi yapıyor

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Piayalepaşa Mahallesi ve İpekyolu Mahallesi sınırındaki 634.sokak’a (Hastane yolu) yaklaşık 3 dönüm alan üzerine adeta dev bir spor tesisi inşa ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in bir süre önce bir dizi incelemelerde bulunmak üzere geldiği Piyalepaşa Mahallesi’nde vatandaşların yoğun istekte bulunduğu talebin yerine getirilmesi üzerine inceleme başlatmış yer bulunduğu takdirde yapacağım sözü hayata geçiyor.

Yaklaşık 3 dönüm bir alan üzerine yapılan spor tesisinde basketbol ve mini futbol sahası, yürüyüş yolu, fitness aletleri alanı, çocuk oyun parkı, kamelyalar, oturma bankları, spor tesisi çevresi ile basketbol ve mini futbol sahası çevresinin çitle çevrilmesi ve yeşil alan ve aydınlatma çalışmaları, parke düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

++++++++++++

 

Fevzi Canbaz SEDAŞ’a ateş püskürdü

 

DP MYK üyesi Körfezli Fevzi Canbaz, yanmayan sokak lambaları yüzünden facebook hesabı üzerinden paylaştığı yazıyla SEDAŞ’ı yerden yere vurdu. Paylaşımında yazdıklarıyla ilgi odağı olan Fevzi Bey;

“Üç gündür 30 bin nüfusu olan Körfez ilçemizin Atalar mahallesi’nin hiç bir sokak lambası yanmıyor. Ne soran var nede ilgilenen. SEDAŞ Mısın Tedaş mısın, devlet yapamıyor dediler Tek’i sattılar. Bre elektrik eşkıyaları, milletten kaçak elektirik parası altında diger dökümler hakkında soyuyorsunuz soyduruyorsunuz. Tek i satanlar çokmu mutlusunuz bu milletin ahı tutacak sokaga çıkamayacaksınız. Millet bir gün elektirigini ödemesse kesiyorsunuz en ufak bir olayda milleti mahkemeye veriyorsunuz siz kimsiniz nerenin kimin eşkiyasısınız bu milleti karanlıkta bırakmaya utanmıyor musunuz ey milletttt bunlara bu tavizi verenleri unutmayın” dedi.

 

+++++++++++++++

 

BBP hacı zilareti yaptı

Geçtiğimiz günlerde kutsal topraklardan dönen Vedat Duyar’ı evinde ziyaret eden Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar ve yönetimi kurulu üyeleri  Mehmet Çiftçi, Şenol Karamus, Kadir Engin, İsmet Yıldırım, Av. Şeref Gönenli, Niyazi Çakır, Hasan İpek, Duyar’ı sevindirdi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vedat Duyar; Kutsal topraklardaki ibadetin çok farklı olduğunu bunun anlatmakla değil ancak yaşamakla anlaşılabileceğini söylerken Allah gidenlere tekrarını gitmeyenlere biran önce gidebilmeyi nasip etsin temennisinde bulundu. Vedat Duyar aynı zamanda Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar’ında babası. Zemzem ve hurmaların ikram edildiği sohbette baba Duyar; Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken Büyük Birlik Partisi İl Teşkilatına başarılar diledi.

++++++++++++++

SP’den mitinge davet

 

SP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla 2 Aralık Pazar günü İstanbul’da yapılacak olan “Yeni Bir Dünyaya Çağrı” adlı mitinge, açık davette bulunuldu “İslam coğrafyası tarihte eşi benzeri görülmemiş işgal, zulüm ve katliamlarla karşı karşıyadır.  Gazze, Suriye,  Irak, Afganistan, Sudan, Arakan derken şimdi de Bangladeş’te Cemaat-i İslami Partisinin lider kadrosu idamla yargılandılar. Allah muhafaza gerekli müdahaleler, tepkiler yapılamazsa 16 Aralık 2012 tarihinde idam kararı infaz edilecektir. Milli Görüş, zulme hiçbir zaman sessiz kalmamış ve daima mazlumların yanında, onların destekçisi olmuştur. Bu zulümleri başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya duyurmak için bir miting düzenlemek zaruret olmuştur” diyen SP’liler  02 Aralık 2012 Pazar günü Saat: 12.00’de İstanbul Kadıköy’de zulümler dursun diye “Yeni Bir Dünya’ya Çağrı” adı altında mitinge herkesi davet etti.

 

+++++++++++++++++++

 

Park Camii'nde Aşure Günü

Kartepe İstasyon Park Camii Dernek Yönetimi tarafından düzenlenen geleneksel aşure günü etkinliği 30 Kasım 2012 Cuma günü Cuma namazına müteakip cami bahçesinde cemaatin katılımıyla gerçekleşecek. Cami Dernek Başkanı Ali Sevimli, muharrem ayında gerçekleştirecekleri aşure gününe tüm halkın davetli olduğunu açıkladı.

+++++++++++++

 

Mehmet Çelik 3’üncü kez Derince’de

 

Derince Eğitim Gelişim Projesi kapsamında daha önce 2 kez ilçeye gelen tarihçi yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik, yarın akşamı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde 3. kez Derinceliler ile buluşacak ‘Askeri darbeler ve milli irade’ ile ‘Ermeni Meselesi’ konu başlıklarıyla iki kez Derince’ye gelen ve büyük ilgi gören tarihçi yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik, 3. kez Derince’ye geliyor. Ülke TV’de ‘Sıradışı Tarih’ isimli program ile cumartesi günleri ekranlara konuk olan Çelik, başkanlık sitemi, yeni anayasa gibi konuların tartışıldığı bir dönemde ‘Cumhuriyet ve Demokrasi süreci’ konulu konferansıyla Derince’de olacak. Konferanslarının son bölümlerini genellikle katılımcıların sorularına ayıran Çelik, yarın saat 19.30’da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Kocaelililerle buluşacak.

 

++++++++++

 

İzmit’te su kesintisi

 

İzmit İlçesi Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulunan ( Demiryolu Güzergahı ) Yuvacık Barajı isale hattına hızlı tren çalışması esnasında çapı 1200 lük, çelik boru hattına zarar verilmiştir.  Yuvacık Barajı işletme ve bakım müteahhidi Akifer firması tarafından yarın  yapılacak arıza giderme çalışması nedeniyle bazı bölgelerde  su kesintisi yapılacak.

 

Kesinti yapılacak bölgeler şu şekilde belirtildi;

 

Alikahya Bölgesi: Saat 13:00 ile 22:00 arası ( 9 saat )

Yahya Kaptan Mahallesi : Saat 13:00 ile 22:00 arası ( 9 saat )

Tüysüzler Mahallesi, Gültepe Mahallesi,fatih Mahallesi,

Orhan Mahallesi,Hacıhızır Mahallesi, Erenler Mahallesi,

Topçular Mahallesi, Saat 08:00 ile 24:00 arası ( 16 saat )

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi