20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çocuk katili İsrail vuruyor, dünya seyrediyor

Hayrullah Demiray

26 Kasım 2012 tarihli yazısı

Dünya yeniden bir sınav veriyor yıllardır olduğu gibi. Ama yine her zaman olduğu gibi dünya bana göre bu sınavda da sınıfta kaldı.
Çünkü uygar denen dünyanın gözleri önünde aylardır devam eden Suriye’deki olaylar herkesin malumu.
Ama en son İsrail’in Gazze’de yaptıkları, vicdanlarda derin yaralar açıyor. Dünyanın bu konudaki tutumu zaten biliniyor. Eğer dünyanın süper güç ülkeleri bir yerde petrol ya da menfaatleri yoksa, her zaman bu duruma yapılanlara seyirci kalmışlardır.
Şimdi Gazze’de yeniden bir insanlık dıramı yaşanmaktadır. Ama buna herkes kulaklarını kapamış oradaki feryadı kimse duymuyor. Bizler belki ülke olarak haykırmak istiyoruz amma velakin ülkemizde yaşanan terör olaylarında her gün analar, babalar, eşler çocuklar ağlıyor. Bizler de elimizden gelen gayreti belki gösteriyoruz ama yeterli mi? Bence değil.  Bir kere müttefikimiz dediğimiz ülkeler bizi bile Suriye meselesinde yalnız bırakmışken, Gazze konusunda Filistin halkına yapılan zulüm konusunda aslında onlardan yardım beklemek bile bana göre pekte mantıklı değil.
Yıllardır yaptıkları gibi aynı şekilde yapmaya devam ediyorlar. Biraz fazla ses çıktığı zaman kınama vs derken dünyadaki insanların gözünün içine baka baka aslında alay ediyorlar. Ama bunun farkında değiliz.Hiç bir zaman aslında bize dost olmadılar. Lakin biz nedense onları hep yıllardır dost olarak görmeye devam ettik. Hatta yıllardır bizleri Avrupa Birliği denen birliğe almıyorlar ama biz hala diretiyoruz ‘İlla bizi alın’ diye.

İşte bugün geldiğimiz noktada aslında bize diş geçiremedikleri için düşmanlıklarını başka şekilde gösteriyorlar. Bugün bizim başımıza bela olan PKK ile bizlerin iç huzurunu karıştırmak için desteklerini esirgemiyorlar ve bugün PKK’nın yaptığı bu eylemleri kendi gayretleriyle yaptıklarını düşünmüyorsunuzdur herhalde. Bugün İsrail zülmünü Filistin’de devam ettiren zihniyet ve o güçler, PKK’nın arkasında olan güçlerle aynı güçler. Bunu görmeyecek bir şey de yok.

Bugün bu zulum dünyanın başka yerlerinde de aslında devam ediyor ama medeniyet beşiği olan, kendisi medeni olarak adlandıran Avrupa ülkeleri de öyle dünya devi sayılan Amerika Birleşik Devletleri de aynı. Çünkü menfaatlerinin olmadığı hiçbir yerde hele ölen müslümansa kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.

Bize düşen görev ve sorumluluksa bugün dünyanın neresinde olursa olsun bizim hem tarihten gelen bağlarımızın olduğu insanlar hemde Bizim dindaşlarımız olan insanların yanında olmak onlara destek olmaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi