22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HAS Partililere soruyorum

Hayrullah Demiray

20 Kasım 2012 tarihli yazısı

Siyasetteki  bazı söylemler gün gelince  yüzümüzü kızartmamalı bence.  Neden derseniz bazen siyasetin gizemine kendini kaptırıp, başkalarından farklı olduğunu olduklarını söyleyip onları eleştirirken,   ağıza alınmayacak sözlerden kaçınmak gerektiğine inanıyorum.  Bazende birbirine yakın siyasi partilerin farklı isimlerin adı altında siyaset yapmalarına anlam veremiyorum doğrusu. En son bundan 7-8 ay önce bir yerde otururken Has Parti İlçe Başkanlarından bir tanesine “Has Partinin Ak Parti’den farklı olmadığını, bu yüzdende gereksiz masraf olduğunu düşündüğümü söylemiştim. “  belki biraz bozulmuştuda… Yine başka bir İlçe Başkanıyla görüşmemizde İlçe Başkanı ağır eleştirilerde bulunmuştu.  Ama bugün o eleştirileri yapanların şimdi aynı saflarda siyaset yapmak için Ak Parti’nin saflarına katıldığını, gerekçelerininde “  Genel Başkanımız öyle uygun gördü, bizde gerekeni yaptık . “ şeklinde açıklamalar yaptıklarını görüyorum . Şimdi sorgulanması gereken bence şu: Ak Parti’ mi değişti?  Niye Has partiden Ak Parti’ye geçen arkadaşlar söylediklerini unuttu ? İşte siyaset böyle cilveli bir şey. Kimse kusura bakmasın ama bana göre siyasette “dün dündür, bugün bugündür” diyenlerin yapacağı bir iş olmamalı.  Maalesef bugün siyaseti birileri sadece “iş” olarak görüyor ama sorsanız hepsi hizmet eriyiz der ama sıra  uygulamaya gelince bana göre bunu göremezsiniz.  Siyasetin içinde bulunduğu durum bu iken, kimi kimden nasıl ayırd edeceksiniz?  Bana göre siyesetin bir kuralı olmalı ve belli kaidelerle yapılmalı ama maalesef bugün siyasetin yapılma biçmi o kadar ilginç durumlarla doluki, içinde bulunanların bile eminim akılları almıyordur.  Şimdi Ak Parti’den Has Parti’ye geçen arkadaşlara sormak isterim “ Sizmi değiştiniz , yoksa Ak Parti’mi ? “ Ben cevabını biliyorum ama sizlerinde görüşlerinizi merak ediyorum. 
Kalın sağlıcakla..
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem