21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasetçi de gazeteci de işini yapmalı

Hayrullah Demiray

14 Kasım 2012 tarihli yazısı

Gazetecilik mesleği gerçekten de her meslekte olduğu gibi dejenere olmakta. Lakin bu işte hep birileri kötü olanı örnek alıyor ve herkes birbirine çamur atıyor.

 

Ama bugün bakıldığında sadece suç gazeteciliği eline yüzüne bulaştıranlarda mı, onların bu durumda olmasına vesile olan siyasilerin yada siyasetçilerin mi bunu neden kimse sorgulamıyor?

 

Ben bu mesleğe başladığım günden beri hemen hemen hep aynı şeyleri söylüyorum ve bu çizgiden de asla sapmıyorum ve sapmaya da niyetim yok. Bir çok zaman bütün kurumlarla ilgili haberler yapıyoruz ama yazılması gereken konuları yazdığımız için hiç kimse bu konuda asla bizimle bir sürtüşme içerisine girmiyor. Çünkü yazdıklarımız gerçekten araştırılarak yazılan haberler. Herkes artık şunu biliyor; biz bir şey yazıyorsak o halkın faydasına olduğu için yazıyoruz ve yetkililerin de gözünden kaçan konular olabildiğini düşünüyoruz. Bu anlamda duruşumuz gayet net. Birileri iyi bir şey de yapsa ön sayfada olabiliyor kötü bir şey de yapsa da. İşte aslında herkesin yapamadığı başaramadığı bir şeydir bu. Bunun içinde bu gazete hızlı adımlarla hergün daha iyi noktalara doğru ilerliyor.

 

Bugün gerçekten de baktığınızda kaç tane gazete kendi ayakları üzerinde kendi öz sermayeleri ile durabilmiş ya da hergün bir adım öne gidebilmiş? Biz kimseyle değil kendimizle yarışıyoruz ve her fırsatta bunu söylüyor ve uyguluyoruz.

 

Son günlerde yaşananların doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü siyasilerin işi kendilerine oy veren insanların hizmetkarı olmaktır. Ama bugün bakıldığında padişahlık tahtına oturmak isteyen kimi insanlarda olabiliyor, halkı unutup kendi dertlerine düşenler bilsinler ki halk zamanı geldiğinde onlara en güzel dersi verecektir.

 

Umarım bu yaşanalardan ders alır herkes kendilerine çeki düzen verirler. Gerçekten de yaşananları telaffuz etmemek adına çok fazla yer vermedik gazetemizde. Ama cidden benim şahsi kanaatim, bu kulvarda gazetecilik yaptıklarını söyleyen insancıklarla aynı işi yapmaktan imtina ederim.

 

Siyasilerin de bu tür konularda adlarının geçmesi bence hem çok çirkin hem de insanlar nazarında siyasetin lekelenmesinden başka bir şey değildir.

 

Bu günler de bizler de aslında farklı bir telaş daha yaşıyoruz. Bir yandan omuzlarımıza daha ağır yük aldığımızın farkındayız. Kocaeli’nin artık tümünde günlük yayın yapan bir gazete yapmanın öyle kolay bir iş olmadığını biliyoruz gece gündüz çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta da bu nedenle yazılara ara vermiştim şimdi sizlerle tekrar buluşmanın hazzını yaşıyorum.

 

Tüm çalışmalarımızı yaptığımız o günlerde gerçekten de yeniden bir heyecan sardı bizleri bu gazete Koceli’nin her köşesinde her yerinde okunmalıydı. Yazılanlar çizilenler de öyle birileri istedi diye olmamalıydı yada birilerini sırf yermek, birilerini yükseltme derdimiz olmamalıydı. İşte bizim öz sermayemiz bu gazetenin gerçek sermayesi dürüstlük.

 

Herkes bir başka şekilde yaklaşım gösterebilir ama bizler asla tavrımızdan ve tarzımızdan ödün vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz ve dimdik herşeye karşı dik duruş sergilemeye devam edeceğiz.

 

Gazetecilik ilke işidir ilkeleriniz ve hedefiniz olmazsa bu iş yapılmaz sadece birilerini yermek amacınız olursa kendinizi yermekten başka bir şey yapmazsınız. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem