21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sağlık ve polikinlikle ilgili düşüncelerim

Hayrullah Demiray

02 Kasım 2012 tarihli yazısı

 

Sağlıkla ilgili yaşadığınız her türlü sorun için ulaşabileceğiniz Alo 184 Nolu hattı mutlaka arayın. Çünkü her daim yaşamış olduğunuz aksaklık ve sadece aksaklık değil örnek teşkil edecek davranışları da yine sağlık Bakanlığının bu hattına bildirebilirsiniz.

 

Sağlık alanında yapılan ve son gelen değişiklikler bazı aksaklıklarıda beraberinde getirmiş oldu ve yeni kurulan ilçelerin bugün en büyük eksikliklerinden bir tanesi ilçe merkezlerinde acil vakalara bakabilecek bir hastane olmaması dolayısıyla insanlar zaman zaman sıkıntılarla karşılaşabiliyor. Bu durumda insanlarımız bu konulardaki aksaklık ve eksikliklerin giderilmesi açısından nereye başvurmaları gerektiği konusunda tereddüt yaşıyor. O zaman bu konuda okurlarımızın Alo 184 Nolu hattı direk arayabileceklerini paylaşmak istiyorum.

 

Sağlıkta gerçekten de son dönemlerde önemli adımlar atılmasına atıldı fakat yeni yerleşim bölgelerinde ya da yeni oluşan ilçelerde İlçe hastanelerinin yapılmaması da aslında büyük eksiklik. Bu konu da yerel yönetimler kendi çabalarıyla birşeyler yapmaya çalışsa da, devletteki işleyiş bazen bu konu da aksaklıkların oluşmasını sağlıyor. Ondan dolayı daha öncede Kocaeli’nde hem Kartepe’de hem de Başiskele’de polikinliklerin acil servislerinin olmaması konusu gündeme gelmiş ve bu konuda birşeyler yapılması gerektiğini dile getirmiştik.

 

Şimdi buradan bir öneride bulunmak istiyorum yetkililere. Milyarlarca para harcanarak özellikle Başiskele İlçesi’ne kazandırılan ve Kocaeli Devlet Hastanesi bünyesinde çalışmaya devam eden semt polikinliği ile ilgili sürekli olarak oluşan intiba ve en son alınan karardan sonra burasının aslında özel bir hastane olarak kullanılması belki de bu ilçeye yapılmış en sağlıklı ve hayırlı bir hizmet olacak. Çünkü Devlet hastanesinin buraya kadro tahsis etmeden bu işin yürütemeyeceği anlaşılmış durumda. Artık ben buradan bu konunun muhataplarından halkımız adına rica ediyorum, istirham ediyorum. Buranın en kısa zamanda özel bir sağlık kuruluşuna kiralanması ve halkımzın en azından bu konudaki beklentisinin de karşılanması gerekmektedir.

 

Gerçekten de buranın oluşum biçimi doğru ama işletilme tarzına bakıldığında pek verimli çalıştığı söylenemez onun için halkın bu konuda gerçekten de istekleri ve dilekleri bu ilçe açısından bana göre önemli. Çünkü bu konuda birilerinin bir adım daha atması gerekiyor.

 

Bana göre de bu konuda Başiskele Belediye Başkanı Sayın HÜSEYİN AYAZ’ın olaya el koyması ve gerekli görüşmeleri yapmasının doğru olacağını ümit ediyorum. Çünkü gerçekten de Başiskele son dönemlerde ilçeye yapılan özel yatırımlarla da bir cazibe merkezi olduğu ve bu konuda gerçekten de hızlı bir gelişme gösterdiği herkesin malumudur. Ondan dolayıdır ki bu kadar hızla gelişen ilçenin ya bir ilçe hastanesi olmak zorunda yada donanımlı özel de olsa bir tıp merkezi yada hastanesi olması gerekmektedir. İşte bu yerde bu bakımdan o donanıma sahip bir yer tek eksik. Orasını Devlet hastanesi gerektiği gibi kullanamıyorsa bunun gereğinin artık yapılması gerekir diye düşünüyorum.

 

Çünkü halkın bu konuda gerçek anlamda bir talebi oluşmaya başladı ve son dönemler de bu konuda kimle konuşsak, sohbet etsek hemen hemen herkes aynı fikirde birleşiyor.

 

Bu konuda birşeylerin yapılabilmesi adına halkımızın da gerçekten duyarlı olduğunu göstermesi gerekmektedir diye düşünüyorum. Çünkü bu hepimizin ihtiyacı olan bir durum.

 

Saygılarımla…

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem