21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasi egolarınıza esir etmeyin bizleri

Hayrullah Demiray

01 Kasım 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye de hala birileri oyun peşinde. Hem de öyle böyle oyunlar değil. Türkiyenin normalleşme sürecine girmesini ve Dünyanın önemli ülkeleri arasında olmasını ve ileri medeniyetler seviyesine gelmesini asla istemeyen şer odakları hala sahnede. Her ne kadar işte Ergenekon’la mücadele edildi ve edilmeye devam ediliyorsa da, bu konuda çok fazla mesafe kateldiğine inancım yok. Neden derseniz? Ülkemizde son dönemlerde yaşananlar ve en son da Cumhuriyet bayramında yaşananları herkes izlemiştir. Onun için herkes başka bir telden çalıyor farkındaysanız. Bunda bütün siyasi partilerin suçu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu ülkeyi idare edenler ve idare etmeye talip olanlar hepsi birlikte bu ülkeye kötülük ettiklerinin farkında değiller herhalde. Çünkü yaşanan olaylarda birileri provoke ediyor ya da birileri yazıyor birileri de bu senaryoyu oynuyor.

 

Sorsanız herkes kendince haklı. Muhalefet iktidarı suçluyor,iktidar da muhalefeti. Yani herkes topu taca atmayı seviyor. Onun içinde ülkemiz üzerinde emelleri olanlar, emellerini gerçekleştirmek için var güçleriyle çalışıyor. Denemeler yapıyor ve bazende başarı da sağlamıyor deyiller.

 

Çünkü düşmanlarımız hep dışardan değil, içerdeki hainlerde aramıza nifak tohumları ekmekten vazgeçmiyorlar. Bizse bunu hala anlamış değiliz. Tek üzüldüğüm nokta da bu ya. İnsanların öününe çıkıp siyasiler konuştuklarında mangal da kül bırakmıyor. Konuşmaya gelince herkes bu ülkeyi kendisinden daha çok sevdiğini ve bu ülkeye herşeyden çok değer verdiğini söylüyor herkes anladık ama bunu icraata dökmeye gelince sıra, o zaman iş değişiyor. İşte bugün gelinen nokta orta da. Ülkenin bu hale gelmesi biz halkın mı suçu siyasilerin mi suçu acaba?

 

Bitmek tükenmek bilmeyen hırsları ve bir o kadar da kendi egolarını tatmin etmek için her şeye olur. Kimi zamanda hiçbir şeye olmaz diyen zihniyetle hareket eden insanlar topluluğu. Acaba bu konuda birşeyler yapmak için bir araya ne zaman gelmeyi düşünüyorlar. Ya da öyle bir planları var mı diye çok merak ediyorum.

 

Gün geçmiyor ki televizyonlar gazetelerde ki haberlere baktığınızda mutlaka olumsuz dünya kadar habere rastlarsınız. Olumlularla karşılaştırdığınızda kendiniz bile hayrete düşeceksiniz.

Kimin maksadı ne. Ne için mücadele ediyor. Bazen kestiremiyorsunuz. Bilemiyoruz ne, neden, nasıl olmalı diye. Artık insanların kafası karma karışık. Kimin doğru söyleyip söylemediği konusunda kafalar şüpheyle dolu. Bu güne kadar hep böyle oldu ve insanlarımızın sırtına herşey vuruldu ve tüm yükleri bu halk omuzladı ama artık halkın mecalide kalmadı var gücüyle yine saf duygularla ülkesinin geleceği için cebindeki son kuruşu bile vermeye hazırdır ama bunu asla anlamayanlar bir gün gelir umarım bu konuda birşeyleri daha iyi anlamış olurlar ama o gün geç olmadan olursa iyi olur.

 

Beyler ağalar durun biraz oturun ve düşünün. Halk sizlerden ne bekliyor. Sizler neler yapıyorsunuz. Bu ülke hepimizin. Bu ülke için hep birlikte el ele vermezsek ve çalışmazsak yarın neler yaşayabileceğimizi tahmin bile edemeyiz. Onun için bu ülkenin yer altı ve yer üstü zenginlikleri ve insan gücünün iyi kullanılması durumunda bu ülke insanı harikalar meydana getiri bunu unutmayın.

 

İnsanımızın iyi niyetinin herkes tarafından suistimal edildiğini düşünmekten başka çare bırakmıyor sevgili siyasilerimiz bizlere. Kimle oturup konuşsanız mutlaka birşeylerden memnun değiller. Bu sadece iktidar ya da muhalefetle ilgili değil. Hemen hemen bir çok kişi aynı düşünceleri taşımaktadır.

 

Onun için bu konu da dürüst olmak gerektiğine inanıyorum. Herkesin silkelenip kendisine gelmesi gerekiyor.

 

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem