23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gölcük'te bir zamanlar bir oluşum vardı, ne oldu?

Hayrullah Demiray

23 Ekim 2012 tarihli yazısı

 

Gölcük’te bundan yaklaşık olarak 1 buçuk, 2 yıl önce çok heyecanlı bir oluşum vardı. Gölcük’te iş adamları ve esnaflar bir araya gelmişler ve çok güzel projeler hazırlanacak ve önemli yatırımlara imza atacaklardı ama hala ses seda yok. Bu oluşum ne oldu?  Nerede ne yapıyor?  Diye bilen, duyan varsa bana da haber versin.

 

Bazen alışkanlığımızdır, başkalarını hep suçlarız kendimizde hiç suç aramayız ama en nihayetinde hep suçu başkalarında aramak bazen kendimize yaptığımız en büyük haksızlıktır. Aslında bunu da anlamayız.

 

İşte bu bağlamda gerçekten de yapacağımız işlerde birlik beraberlik içerisinde bir şeyler yapmaya ne zaman kalkışsak, bir türlü başarılı olunmaz. İşte aslında bu durumda belki de ondan kaynaklandı.

 

 Ya da her neyse artık bir kaç sefer toplantıdan öteye gitmedi bu durum. Çünkü bu konuda oluşum toparlanırken, o toplantılardan aslında ilk bakıldığında çok ümitliydim. Şöyle  demiştim, insanlarımız bir araya gelip bir şeyler yapacak. En güzeli de işsizler için yeni istihdam alanları olacak. 50 ya da 100 kişiye işi imkanı daha doğacaktı ama maalesef öyle olmadığını zaman içerisinde görmüş olduk. Maalesef ben bu konuda hayal kırıklığına uğradım.

 

  İşte ondan sonra hep birilerini suçlar olduk. Bir başka yerden gelip bizim bölgemizde iş yapan insanlara farklı bir bakış ve onlara karşı en hasmane ne tutum  içerisinde olmak ne kadar akılcı ne kadar insancıl bir yaklaşımdır ona bakmak lazım.

 

Şimdi bu büyük umutlarla hayallerle başlanan ve esnaf ve işadamları arasındaki aslında birlik ve beraberliği de pekiştirecek bir durumdu. Bu her nedense başarılı olmadı. Bu konu da kimsede çıkıp ta arkadaşlar şunu yaptık ya da bu işi sonlandırdık deme zahmetinde bile bulunmadı. Bana göre garip ve bir o kadar da tuhaf bir durum değil mi sizce de.

 

 Kimse kusura bakmasın ama sorarsanız birileri Gölcük’ü çok fazla düşünüyor ve bu konuda da bir şeyler yapmak isteniyordu ama ben buradan sormak istiyorum o çok Gölcük’ü düşünen arkadaşlar şimdi ne işle meşguller acaba diye?

 

Şimdi aslında bu sadece Gölcük için değil tüm yerleşim yerlerimizde olan bir hastalıktır. Aslında bir araya gelip bir şeyler yapmayı bırakın. Birbirimizden bazen alışveriş yapma konusunda bile başarılı değiliz. Ondan sonra da herkes büyük alışveriş merkezlerini suçlamayı ve hep başkalarında suçu aramaya devam ediyor.

 

Kimse deyim yerindeyse Yoğurdum karadır demiyor.

 

Saygılarımla… 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem