22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaeli Mecliste bile parlıyor

Hayrullah Demiray

20 Ekim 2012 tarihli yazısı

Kocaeli Önemli bir kent. Türkiye’de bu konu da zaman zaman eleştirilerimizde oluyor ama yapılan çalışmalarla ilgili halkın yararına bir şey de varsa bunu gerçekten de desteklemek gerektiğine inanıyorum.

 

Kocaeli’ni aslında parlatan önemli unsurlardan bir tanesi de Başbakanın Kocaeli’ne verdiği önem ve destek aslında. Kocaeli’nde şu da bir gerçek ki, halk ta AK Partiye gerçek anlamda büyük destek veriyor ve bunun da bazen karşılığını alamadığını düşünüyorum. Yapılan hizmetlerin karşılığında alınan desteğinyetersiz olduğunu düşünmüyor değilim.

 

İşte bunlara rağmen Başbakanın Kocaeli’ni son bir kaç gün önce Ankara’da toplantı da örnek göstermesi İbrahim KARAOSMANOĞLU’nu tebrik etmesi ve İl Başkanı Mahmut CİVELEK’e de AK Partiye yapılan üyelerin çokluğu neticesinde plaket vermesi, AK Parti Kocaeli’ni hem onurlandırdı hem de belediyenin de bu konuda yaptıklarıyla ilgili bir anlamda Başbakan tarafından tescillendiğinin göstergesi olarak yorumlandı. Bu da AK Partinin ilimizdeki yönetcilerine bir anlamda doping etkisi yaptığı görülüyor.

 

Her ne kadar Kocaeli’nde AK Parti içerisinde kavga görüntüsü sergilemek isteyen ve belli yöneticilerin arasına nifak sokmak için caba sarfeden, bundan da kendilerine menfaat sağlamak için gece gündüz çalışan bazı çevrelerin olduğunu artık duymayan, bilmeyen de yoktur.

 

Kocaeli’nde bunları yapanlar belki kendilerine anlık çıkar ve menfaat sağlayacaklarını, her ne kadar hesaplasalarda bunun bir gereği olmadığını düşünüyorum .

 

Siyasette her zaman dün dündür, bugün bugündür mantığı var. Sadece AK Parti için geçerli değil tüm partilerde bu hastalık mevcut.

 

İşte AK Parti de bunlar yaşanırken, CHP’de de farklı bir sıkıntı var o da adeta geçmişiyle hesaplaşmak ister bir görüntü sergiliyor ve Kocaeli’ni CHP nin kalesi yapan isim Sefa SİRMEN’e karşı adeta CHP’liler savaş açmış durumda. Her yaptığı ve yapacağı işe karşı çıkıp adeta dün Kocaeli’ne bana göre büyük emek harcamış bir insan. Siyasi görüşü ne olursa olsun ama yapılan hizmetleri de görmek gerekir. Bugün Kocaeli’nde CHP bunları yaptığı halde onlar içinuzun bir süre daha belediye Başkanlığını almak bile bana göre hayal oldu. Kim ne derse desin, kendi geçmişiyle bu kadar kavgalı bir CHP’nin bir şey yap bileceğini tahmin etmiyorum.

 

 İşte CHP’nin bugün bu durumdaysa, kendi içindeki kavgalardan dolayı aksi takdirde AK Parti’de umarım aynı hatalara düşmez. Bu konuda kendi içerisinde dışardaki etkenlerle bir kavgaya tutuşması halinde, diğer siyasi partilerin yada yeni oluşumların olmaması işten bile değil. Söylemedi demeyin.

 

 Bizim insanlarımız çok mülayim ve uysaldır ama yeri ve günü geldiğinde de sessiz sedasız bir şekilde kendilerine hizmet etmek için seçtiklerini kendi eliyle de yine oradan indirmesini bilir. Kimse bu milleti hafife almasın. Seçilenler seçildikleri makamlarda kalıcı olmadıklarını unutmasınlar.

 

Bugün bakıldığında siyasi partilerin diğerlerinde de benzer yarışlar mevcut aslında. MHP’de durum daha farklı. Çünkü MHP’nin yapılacak büyük kongreye çok adayla hazırlanması ilimizdeki MHP içerisinde daha farklı entrikalara sebep oluyor. Orada da durumun diğerlerin den farklı olmadığını gözlemliyorum.

 

 Bu süreçte aslında halkında kafası karışıyor ve ne yapması gerektiğini düşünmeye çalışıyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi