18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bazı ölümler hala gizemini koruyor

Hayrullah Demiray

16 Ekim 2012 tarihli yazısı

 

Son yıllarda ülkemizde yaşanan gelişmeleri yakından takip edenler bilir ki ülkemiz üzerinde çok farklı ve değişik oyunlar oynanmaktadır. Ülkemizdeki ileri gelen devlet adamları ve siyasetçiler ile devletin belli kademelerinde olan insanlara karşı girişilen ve hala sis perdelerinin aralanmasına çalışılan birçok olay yaşanmıştır.

 

Eski Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Turgut Özal’ ın ölümü Büyük Birlik Partisi rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü rahmetli Komutanlardan Eşref Bitlis’ in ölümü Diyarbakır Eski Emniyet Müdürlerimizden Gaffar Okkan’ın ölümü, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümü ve bu şekilde öldürülmüş birçok isim daha yer almaktadır.

 

İşte bugün bu saydığımız ve diğer isimlerin ölümlerinin üzerindeki sis perdesini aralamaya çalışıyor ve sonuç alma konusunda gayret sarf ediliyor.

 

Bunlar gerçekten sonuçlandırılabilecek mi? Bu konuda yüce meclisin daha dikkatli ve önemli adımlar atması ve bir an önce çıkarılacak yeni Anayasa ile bu beklentilere son verilmesi gerekmektedir. Bu tür olayların aydınlatılması konusunda, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlardan oyuncu rolünde olanlara verilecek cezaların ağırlaştırılması konusunda yeni düzenlemeler getirilmesi ve bu konu ile birlikte daha birçok konuda ülkemiz insanının yüce meclisten beklentileri bulunmaktadır.

 

Bugün mecliste oluşturulan darbeleri araştırma komisyonunun aynı bir benzerinin faili meçhulleri araştırma konusunda da aynı duyarlılığı göstermesi konusunda insanımızda önemli bir beklentisinin olduğunu yetkililerimize buradan aktarmak isterim. Artık insanlarımızın devlete olan güvenin yeniden kazanabilmesi için hem darbe konusunda hem de ülkemizde bugüne kadar yaşanmış faili meçhul ve şaibeli ölümlerin aydınlatılması bütün herkesin istediği tek konudur.

 

Bizlerde buradan devlet büyüklerimizden ricamız bu ülke vatandaşı olan herkesi artık bir şeylere inandırması yeniden insanların devlete güvenini kazanması için her türlü olayda yapılan güzel başlangıçların sonunun getirilmesidir. Ve ülkemizde faili meçhul ya da şaibeli bir şekilde kaybettiğimiz devlet adamlarımızın ölümlerinin aydınlatılması en büyük istekleridir.

Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem