20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

ÜLKEMİZİN BİRLİĞE İHTİYACI VAR

Hayrullah Demiray

14 Ekim 2012 tarihli yazısı

Son dönemlerde Türkiye üzerine oynanan oyunlara bakmak lazım.  Herkes adeta etrafımızı çepe çevre saran bir düşmanlık içerisinde. Bize karşı farklı bir durum takınan ülkeler aslında bizlerden korkuyorlar. Özellikle günü geldiğinde birlik beraberlik içerisinde hareket edeceğimizi aslında Dünya devletleri çok iyi bilmektedir.

İşte bu birlik beraberliğin farkında olanlar ondan dolayıdır ki ülkemiz üzerinde oyunlar oynamakta. Halkımızın arasına kin ve düşmanlık ve nefret tohumlarını ekmek için çaba sarf etmekten geri kalmıyorlar lakin bir şeyi unutuyorlar bu Halk arasına nifak sokmak isteyenler bir gün kendileri o nifakın içerisinde boğulup yok olurlar.

Herkes bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmak durumun da. Bana göre şu an siyasi çekişmenin ne zamanı ne de yeri. Bana göre son dönemlerde özellikle yapılanlar ve oynanan oyunlar artık aşikare yapılıyor. Çünkü en son Suriye uçağında bulunan malzemelerin Rusya’dan gönderildiği yönünde kesin olmamakla birlikte kuvvetli bir ihtimaldir. Alıcı da muhtemelen Suriye Savunma Bakanlığı. İşte bu da şunu gösteriyor bizlere. Düşmanlık yapanların etrafımızda bu kadar çok olduğu bir dönemde bizlerin de arasında kavga olmaması gerekir.

İşte yaşanan onca şeye rağmen bu konuda hala uyanık olmama konusunda çaba sarf eden siyasilere aslında halk olarak bence iyi bir ders vermek gerekir siyasi fikriniz ne olursa olsun kolkola girebilmemiz lazım.

Oynanan oyunlar net ve açık bir şekilde oynanıyor. İşte bizlerde halk olarak ülkesiyle milletin bölünmez bütünlüğünü baz alarak hareket etmek durumundayız.

İçte ve dışta bu ülkeye kast etmek isteyen onca haine karşı top yekûn mücadele etmek gerekmez mi?

Bu ülke üzerinde emelleri olanlar, yıllardır bu ülkenin altını üstünü kazarken bizler onlara seyircimi kalacağız. Hala Çanakkale ruhunu diriltmek için mücadele etmeyecek miyiz?

Elbette birlik beraberlik içerisinde bu günleri de aşacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle..


 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi