22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Benim favorim Bahçeli'dir

Hayrullah Demiray

12 Ekim 2012 tarihli yazısı

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde önümüzdeki günlerde yapılacak Genel Başkanlık Seçimiyle ilgili çalışmalar devam ediyor.

 

Acaba mevcut Yönetim mi? Yoksa Koray Aydın’ın ekibi mi ipi göğüsleyecek? MHP camiası bunu çok merak ediyor. Siyaseti yakından izleyenler bilir ki, belli kalıplaşmış kurallar var. Siyasette ve her zaman iktidar da olan daha güçlüdür. Bu anlamda mevcut yönetim bana göre daha da şanslı. Orasını aslında bilmeyecek bir şey yok. İnsanlar sokakta konuşulan gibi olmuyor ya da konuşan birçok kişinin oy verme hakkı dahi yok. İşte bu nedenledir ki bana göre MHP de bu kongre de de bazı şeyler yerli yerinde duracak gibi.

 

Şu an MHP içerisinde ki birçok kişide de bu görüş hakim olmaya başladı. MHP’de görünen o ki, Devlet Bahçeli diyecek bana göre.

 

Tabi ki bu konuda Kocaeli’nde belli çalışmalar yapılmakta. Son olarak Cumali Durmuş’un saf değiştirmesi belki de ilk bakışta Mevcut İl Başkanı Aydın Ünlü’yü sıkıntıya soktu gibi göründü. Aslında bu konuda Aydın Ünlü dikkatli adımlar atmakta ve İl Başkanı olduğu süreçten bu tarafa belki de son dönemlerde MHP Kocaeli İl Başkanları arasında en çok çalışan azimli ve bir o kadar da bana göre kararlı bir isim olarak görünmekte.

 

Aydın Ünlü’nün söylediği söz bana göre çok doğru. Sayın Cumali Durmuş’un kendisini Devlet Bahçeli ile tanıştıran kişi olduğunu ve Bahçeli’yi sevdiren kişinin de kendisi olduğunu belirtti. Lakin bugün bir gün önce iyi dediğine kötü demek yakışık almaz, doğru da değil, etikte değil dedi. Mevcut Genel Başkanın yanında sonuna kadar yer aldığını vurgularken, bana göre siyaseten gelecekte bir şeyleri kaybeder ya da kazanır, onun için takdir etmek gerekir.

 

MHP’de bundan sonra nasıl bir yol izlenir bilinmez. Bu seçimde diğer bir ihtimal de mevcut.  Şu an ki yönetim değil de Koray Aydın kazanırsa bana göre bu da MHP için yeni bir dönemin başlangıcı olmaz. MHP’nin bundan sonraki süreçte içinde farklı bir kavganın başlangıcı olur. Hele hele ilimizde MHP içerisinde farklı bir hesaplaşmayı gündeme getirir. Bazı kişilerin İl Başkanı Aydın Ünlü’ye karşı dıştan olmasa bile içten içe bir hesaplaşma peşinde olduğunun da kulağımıza gelen bilgiler arasında olduğunu hatırlatmak isterim.

 

İşte bunun içinde MHP’nin mevcut durumdan kopmasına pek ihtimal dahi vermiyorum. Bu tabi ki benim öngörüm.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi