22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti Kocaeli'de ne yapacak?

Hayrullah Demiray

09 Ekim 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli de siyaset gittikçe ısınıyor. Herkes bir taraftan çalışmalarına devam ediyor. Yalnız herkesin aslında ortak bir noktada birleştiğini görüyoruz. Bir kere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir dönem daha AK Partili bir belediye başkanının olacağı ilçelerde de durum pekte fazla değişmeyeceğe benziyor.

 

Son dönemler de hemen hemen herkes bir şekilde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir kez daha aday olup olmayacağını hesaplıyor. İbrahim Karaosmanoğlu’nun bu konuda ki tavrı gayet net ve açık. Gönlü bir kez daha aday olmaktan yana ve bunu da zaten beyan ediyor. Kamuoyu yoklamalarında da açık ara halkın da bunu böyle istediği görünüyor.

 

Lakin Kocaeli’nde herkesin istediği bu doğrultuda mı? Derseniz, elbette AK Parti dışındaki partiler bunun bu şekilde olmasını pekte istemiyorlar. Ondan dolayı da sürekli olarak AK Partinin içerisinde ve üst makamlarda olanların arasında kavga olduğunu ya da kavga çıkarmaya çalıştıklarını telaffuz edenler var. Birkaç gün öncesi bir toplantı da Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu konuda aralarında kavga olduğunda halkın bu konuda vereceği tepkiyi biliyorlar ve çekiniyorlar. Aslında bu durumu en iyi anlayanlardan bir tanesi halktır ve halk artık her şeye rağmen istikrardan yana tavır koymaktadır.

 

İşte bu nedenle de iktidar partisi içerisinde yaşanan bazı gelişmeleri yakından takip ediyorum. Bu konuda da koltuk kavgası elbette yaşanır ve yaşanıyor da ama bu konuda halkın farklı beklentileri var. İşte bu konuda gösterilecek olan duyarlılık çok önemli. Bunu görmeyen kişileri bu halk elinin tersiyle iter.

 

Bir zamanlar hatırlarsanız Kocaeli, CHP’nin adeta kalelerinden bir tanesiydi. Bugün ise Kocaeli’nde gerçekten de AK Parti önemli bir kazanım elde etmiş ve 11 Milletvekili’nden 7’si AK Partili. 13 Belediye Başkanlığının 13’ü de AK Partili. Gerçi bir belediye başkanlığı seçildikten sonra AK Partiye katılmış olsa da bu durum bence çok önemli. İşte bu halk istediği an istediğini istediği yere koymakta tereddüt bile etmez. O zaman demek ki, halk hizmet beklerken birileri koltuk sevdasına düşüp kavga ederse tabiri caizse bu millet defterinizi dürer.

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut CİVELEK bunu bildiği için her fırsatta yeni çıkacak adaylara da partili aşkanların son güne kadar yıpratılmaması konusunda kesin bir şekilde buna mahal vermemek için işi sıkı tutuyor ve her fırsatta da bunu dile getiriyor.

 

İşte bu da AK Parti’nin Kocaeli’nde nasıl bir safhada olduğunu gösteriyor ve geçmişten alınan dersler var bununda iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili Nihat Ergün ismi son zamanlarda fazla dillendirilmeye başlandı. Yalnız bu konuda ben bunu düşünenlerle aynı fikirde değilim. Çünkü Nihat Ergün eğer ki başbakanın direkt talimatı olmazsa, bunu kendi isteyeceğini hiç zannetmiyorum.

 

Lakin Başbakanın bir sözü her şeyi değişmeye yeterde artar bile. O zaman Kocaeli’nin kaderi bana göre Başbakanın iki dudağının arasında. Son sözü her zamanki gibi o söyleyecek. Kim ne derse desin.

 

İşte burada asıl önemli olan bence seçim Kocaeli’nde bu dönem adayın kim olduğuna bakılmaksızın yine AK Partinin zaferiyle sonuçlanacak.

 

Lakin ilçeler bazında ise çok farklı senaryolar üretilmekte. İlçelerde eğer ki farklı hatalar yapıldığı takdirde üç ilçeyi AK Parti kaybedebilir. Yalnız doğru aday ve doğru tercihle AKP’nin bunlardan da sıyrılma şansı var diye düşünüyorum.

 

İşte son günlerde Kocaeli de AKP’nin belediye başkanlıklarını kaybetmemek için kendi içinde ince eleyip sık dokuduğu en çok sorun olan ilçeler olarak Kandıra, Derince ve Bana göre Dilovası konusunda da özel bir çalışma yapıldığı lakin bunun son güne kadar Başkanların yıpratılmaması adına beyan edilmediğini de biliyorum.   Hayırlısı olsun.

 

Bu Arada Tüm Kocaeli’ne Saygılarımızla hatırlatayım.

 

Kocaeli’nin parlayan yıldızı Başiskele'den başladığımız yolculuğumuza Bizim Yaka Gazetesi artık bugün itibarıyla tüm Kocaeli’nde. Bizlerde de günlerdir farklı bir heyecan var. Kocaeli’nin ilçelerinden yayın yapan ilk il gazetesi olma unvanına sahibiz artık. Çünkü Başiskele’de ilk yayına başladığımızda Gölcük ve Kartepe’de de ofislerimizi açtık ve kısa bir süre sonra her üç ilçede oradaki halkın teveccühü ile belli bir yere oturmuş olduk. Bazıları bizi yıldırmak istedi. Yılmadık, çelme takmak istediler direndik. Sonrasında ise önce bu yaka sonra da diğer yakada da çıkarak kentin her iki yakasını biraya getirdik. Yani artık her iki yakada da artık bu gazete okunacak dedik.

www.bizimyaka.com’dan da günlük haber akışımızı takip edebilirsiniz bu gazete kimsenin değil sizin gazeteniz olacak.

 

Her türlü ihbarlarınız için bizzat E-mail yoluyla,  hayrullahdemiray@gmail.com’dan bana bilgi ulaştırabilirsiniz. Özü sözü bir bir gazete okuyacaksınız. Bu gazetenin hazırlanmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, matbaa ekibimize ve reklam konusunda desteklerini bizden esirgemeyen tüm firmalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem