17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Civelek ve Ayaz, düşman çatlattılar

Hayrullah Demiray

04 Ekim 2012 tarihli yazısı

Kocaeli ‘de Siyaset çok hareketli. Bugünlerde aslında muhalefetin yapması gereken hareketliliği ve çalışmayı, iktidar partisi daha fazla yapıyor. Muhalefet partileri daha fazla çalışmaları gerekirken iktidar partisi dur durak bilmiyor ve sürekli olarak çalışıyor.

Gerçekten de AK Parti 4.Olağan kongresini yapar yapmaz, sıcağı sıcağına çalışmalarına devam ediyor.
İl Başkanı Mahmut Civelek bu konuda il başkanı olduktan sonra oldukça yüksek miktarda üye kaydettirdi. Buna ilçeleri de dahil ederek yapılan çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor.

Aynı zamanda Kocaeli’nin 12 ilçe Belediye Başkanlığı ve birde büyükşehir b elediye başkanlığının hepsinin AK Partide olduğunu sayarsak, aslında hem ilçe başkanlarının hem de il başkanının üzerinde gerçekten de büyük bir yük ve sorumluluk var. Çünkü parti mensupları ve başbakana karşı sorumlulukları var. İşte önümüzdeki yerel seçimlerde Kocaeli’nin tüm ilçelerini ve büyükşehir belediye başkanlığını tekrar almaları gerekiyor.

İşte bunun için de il başkanı Mahmut CiVELEK işi sıkı tutuyor ve önceki gün Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin AYAZ ın Sunumunu izledi. Yapılan çalışmaları ve bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi ve bu sunum esnasında bazı şeylere özellikle dikkat ettim. Zaman zaman yapılan çalışmalarla ilgili verilen bilgilerde özellikle şu ana kadar ilçede yapılan bir çok çalışma ve bir yıllık süre içerisinde de bir çok çalışma daha yapılacağı ortaya çıktı. Yalnız eksiklikler yok mu?  Elbette var ama bunlarında kesintiye uğramaması için Hüseyin AYAZ bir dönem daha bana göre belediyenin başında kalmak ve bu çalışmaları bitirmek istiyor.

İşte bu noktada zaman zaman bazı kişilerin il başkanı ile belediye başkanı arasında sorun varmış ya da sorun olması adına özel gayretlerinin olduğunu ve hiçbir işe yaramadığı gördüm. Çünkü her iki siyasetçi de deneyimli ve tecrübeli. Çünkü Mahmut CİVELEK eski bir belediye başkanı olması hasebiyle bu işin zorluğunu biliyor. Onun için bu konuda partisinin bütün belediye başkanlarına destek verdiği gibi Hüseyin AYAZ ı da sonuna kadar destekliyor.

İşte gelecek yerel seçimlerde Başiskele de belediye başkan adayları mutlaka çıkacaktır. Ama şu anki durumda bana göre yine en şanslı aday Hüseyin AYAZ’dır. Sadece ilçeye belediye yatırımları değil de özel yatırımlar anlamında da gerçekten gayretleri var. Bu konu da çok iyi bir ekip çalışması var.  Başkan bunu bizzat hem başkan yardımcılarına hem de ekibine teşekkür ederek gösterdi. Bu da bana göre önemli çünkü yapılan hizmetler eğer halkın yararına ise bizlerde her zaman bu konuda olumlu ve olumsuz tüm şeyleri halkımızla paylaşacağız. Hep yapıcı eleştirilerde bulunmaya devam edeceğiz.

Önceki gün bu sunumda aslında farklı bir şey daha göze çarptı. AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı ve AKP İl Teşkilatı orada ki sunumda bir araya geldi ve bir çok olayı değerlendirme fırsatı buldular. Bu toplantıya AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet USTAOĞLU ve yönetimi bir anlamda ev sahipliği yaptı ve orada birlik beraberlik mesajı verildi. Sonuna kadar belediye başkanının arkasında olduklarını hissettirdiler.

Bu konuda iktidar partisi zaman zaman kendi içerisinden eleştiriler olmasına rağmen bir araya gelindiği zamanda gerçekten de çabuk organize olup ve yapılacak her türlü çalışmayı birlikte yapılabileceğini en güzel bir şekilde göstermiş oluyorlar.

Ve Mahmut CİVELEK le Hüseyin AYAZ bana göre deyim yerindeyse bu sunum dadüşman çatlattılar.
Mahmut CİVELEK herşeye rağmen birlik ve beraberlik konusunda parti içerisinde farklı beklentilere izin vermeyeceklerini ve partinin iç huzurunu kimseye bozdurmayacaklarınında mesajını vermiş oldu. Seçim süreci ne olur onu bilemem ama şu anki görüntü AK Parti işi çok sıkı tutuyor. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem