22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

R.Tayyip Erdoğan faktörü

Hayrullah Demiray

03 Ekim 2012 tarihli yazısı

AK Parti 4.Olağan Büyük kongresi yapıldı ve herkesin gözü kulağı Ankara’daydı. MKYK’da aslında beklendiği gibi oluştu. Sadece Kocaeli açısından belki beklendiği şekilde olmadı ama Kongreye yine Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN damgasını vurdu ve karizmasını bir kez daha konuşturdu.

Manifesto niteliğinde ki konuşması gerçekten desalondakilere bazen duygulu anlar yaşattı ve yurttdışından gelen yabancı konuklar arasında en çok alkışı da Filistin lideri Halit Meşal’in alması da aslında göze çarpan önemli konulardan bir tanesiydi. Halkımızın her konuda mazlumun yanında olduğunu göstermiştir. Aslında oradaki bu konukların gelmesi de bir anlamda Recep Tayyip ERDOĞAN için aslında AK Partinin dediği dünyanında aslında bunu bir anlamda kabul ettiği dünya liderleri arasında yerini alan bir lider olması, bana göre bunu da güçlendirmiş durumda.

İşte bu kongreyle birlikte AK Parti aslında yerel seçimler öncesi hem moral depolamış oldu hem de bu konuda rakiplerine de gözdağı vermiş oldu. Türkiye’nin en merkezinde biz varız ve bu konuda Başbakanın konuşmasını tartışmaya bile gerek yok bence. Çünkü karizmasını her zamanki gibi konuşturmuştur.

Şimdi burada bir şey var onu da görmek gerekir. Bu partinin mensupları belki çalışmaları yapıyor ama başbakanın yarın bu partinin başından ayrılması gibi bir şey söz konusu olursa o zaman nasıl bir durum oluşur. O konuda aslında kimsenin tam olarak bildiği bir şey yok. Çünkü bu konuda farklı çelişkiler ortaya çıkabiliyor. Bunları başbakan kolayca bertaraf ediyor ama yarın birgün bu konu da başbakan, her ne kadar kendi yerini dolduracak fazlaca arkadaşımız var dese de, bu konu da Başbakan da biliyor ki parti de kendisinin fonksiyonu oldukça yüksek.

İnsanlar bir kezdaha şunu göstermiş oldu. Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti belli yerlerde ki belediye seçimlerini alacak ve bir dönem daha tek Başına iktidar da olacak bana göre. Gerisini bilemem.

Ama elbetteki bu nu söylerken AK Parti şartsız bütün elinde bulundurduğu yerlerdeki başkanlıkları alır demiyorum ama bir çoğunu bana göre yine alacaktır.

Bu konuda nasıl böyle düşünüyorsunuz derseniz?  Daha önce ki ön görülerimden biliyorum da ondan böyle söylüyorum. Bu güne kadar bu konuda çok fazla yanılmadım. Çünkü şu anda partilerin başında bulunan liderlere baktığınızda, herkes tarafından konuşmasının sonuna kadar dinlenildiği zaman, en akıcı ve insanları etkileyerek konuşan Recep Tayyip ERDOĞAN olduğu konusunda herkes üzerinde birleşir. İşte bu durumda otomatikman insanların sandık başına gittiğinde göstermiş olduğu reaksiyonu etkilemektedir.

Yerelde insanlar, belli kişiler kızsalar da, bir dönem daha sırf başbakan bu işin başında diye oy vereceklerdir. O zaman işte bu konuda ki öngörümün ne kadar doğru olduğunu bir çok insan anlamış ve görmüş olacak.

Bizler her görüşten insanla zaman zaman sohbet ediyor ve konuşuyoruz. Onun için insanların nabzını yakinen tutma imkanımız oluyor. İşte bundan dolayı da bu konuyu daha yakinen takip etme şansımız oluyor.Tekrar AK Parti camiasına kongrenin hayırlı olmasını temmeni ediyorum. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi