18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çocuk Kasabası Başiskeleye çok yakıştı

Hayrullah Demiray

02 Ekim 2012 tarihli yazısı

 

Başiskele de ticari faaliyetler son zamanlarda hız kazandı ama bunun yanı sıra aynı zamanda eğitim anlamında da gerçekten önemli bir ilçe haline gelen Başiskele, cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bir çok siyasetçinin ve meslek dallarından insanların yaşamak için tercih ettikleri bir ilçe olmayı da başarmış durumda.

 

Bu sebepten dolayıdır ki, yatırımlarını bir çok kişi buraya doğru yöneltiyor. Gerçekten de önceki gün Dr.Halil İbrahim KAHRAMAN arayıp yeni okul öncesi eğitim verecek ve ÇOCUK KASABASI adını verdikleri eğitim kurumunun basın toplantısına bizzat davet edince icabet etmemiz gerekir dedik. Davete icabet ettik ve gittim. İyi ki gitmişim. Gerçekten modern ve bir o kadar da ilginç ve gerçekten de Kocaeli de bir benzeri daha bulunmayan bir kurum meydana getirmişler. Bu anlamda kendilerini tebrik etmem gerekir.

 

Okul öncesi eğitim verecek bu kurumun başında Ana okulu eğitimi almış bu konuda uzman olarak Ayşenur KAHRAMAN bulunmakta ve gerçekten de iyi düşünülmüş. Emek sarf edilmiş ve gerçekten de okul öncesi eğitim verecek bir kurum olarak farklı bir mimaride tasarlanmış. Yaklaşık olarak 200 kişinin aynı anda eğitim alabileceği bir kurum olmasına rağmen bunun sadece 100-yada 120 kişi ile eğitim verecek olması da yerinde bir tarz. Çünkü her kurumun bu şekilde planlanması gerekir ama eğitimle alakalı bu tür düşüncelerin gerçekten de takdir edilmesi gerekir.

 

 Her ayrıntı yı bizzat inceleme şansım oldu gerçekten de Yapılan işin güzelliği ve her açıdan oldukça üzerinde çalışarak düşünerek yapıldığı belli. İşte bu ilçe gerçekten de farklı değerde bir yeri olmaya aday. İçerisinde çeşitli etkinliklerin düşünüldüğü ve ufak ta olsa mini bir hayvanat bahçesinin bile yer alacağı ana okulu, kurum içerisinde ki diğer etkinliklerin ve derslerin, eğitimlerin de tamamıyla uzman kişiler tarafından verileceğini bildiren yetkililerin gerçekten de farklı bir heyecan içerisinde olduklarını gördüm.

 

Özenerek hazırladıkları bu güzel mekanı basın mensubu arkadaşlarımıza gezdirdikten sonra da son noktada bu güzel mekanın yemyeşil bahçesinde tamamıyla çocuklara özel hazırlanmış bir kahvaltı sofrasında kendimizi buluncada gülümsemeden edemedim. Çünkü o minik yüreklerin yaptığı gibi kahvaltı yapmak durumunda kalmakta ayrı bir güzellikti bana göre.

 

 Çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın elbette daha kaliteli bir yaşamı herkesden daha çok hak ettiklerini düşünüyorum ve onları geleceğe hazırlarken de bence her ayrıntıyı mutlaka düşünmemiz ve onlardan hiçbir şeyi esirgememiz gerekir.

 

İçerisinde spor sahasından tutunda,mini bir sinema salonuna kadar gerçekten de adına yakışır bir mekan. Hem Başiskele için hem de Kocaeli için bence güzel bir kazanım ve aslında bu tür kurumların özel müteşebbisler tarafından çoğaltılması gerektiği inancındayım.

 

Çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayata atılan ilk adımlarında özenle onları yetiştirmemiz gerekir. Çünkü bana göre bunun önemi herşeyden büyük. İşte bu bizim aslında en büyük görev ve sorumluluklarımızdan bir tanesi.

 

Ayrıca benim aslında bu konuyu gündeme getirmeminde bir nedeni var.Okul Müdiresi Ayşe KAHRAMAN’ın her türlü sosyal sorumlulk projesine karşılıksız destek vereceklerinin dile getirilmesi bu konudaki hassasiyetimizin bir parçası.

 

Çünkü toplumları aslında ayakta tutan sosyal ve kültürel yapının daha da güçlenmesi ve bu konuda ki atılan adımların desteklenmesini bizler de kendimize görev addediyoruz.

Tekrar Başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem